APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

SMRT ve VADNÉM inkubátoru! Zdravý chlapeček zemřel

Ve Velké Británii se odehrála tragédie v nemocnici. Personál tam zanedbal základní péči a nechal zemřít novorozence.

Stalo se ve waleské nemocnici ve Swansea. Chlapečka daly podle Daily Mailu sestry se svolením lékařů do inkubátoru s nápisem "nepoužívat“. Dítě se mělo v prvních dnech života čile k světu.

Podívejte se na reportáž TV NOVA:



Po týdnu po porodu museli lékaři přijmout na pozorování matku, kterou trápila bolest na hrudi. Dali tedy novorozence do inkubátoru. Jenže do přístroje, který už měl být dávno vyřazený z provozu. Dítě náhle zkolabovalo a zemřelo na zánět plic.

Matka neskrývá rozčarování a nebere si servítky. "V nemocnici je neuvěřitelná špína, co se stalo se synem, je tragédie,“ říká s pláčem. Šéfka sestřiček v nemocnici se rodičům dítěte omluvila. "Uděláme všechno, aby se vše řádně prošetřilo,“ dušuje se.

Ochrnutí v Hradci Králové


Shodou okolností právě v pátek se řešil obdobný případ zanedbání zdravotní péče v Hradci Králové. Tamní nemocnice má zaplatit rodičům holčičky, která v inkubátoru nemocnice onemocněla nozokomiální infekcí a je ochrnutá, tři miliony korun. Rozhodl o tom Krajský soud v Hradci Králové.
 

ČTĚTE TAKÉ:

V inkubátoru poškodili dítěti mozek! Zaplatí rodičům tři miliony


Rodiče původně požadovali šest milionů. Ředitel hradecké fakultní nemocnice Roman Prymula řekl, že nemocnice se proti verdiktu nebude odvolávat. Výše náhrady rodině, kterou by nemocnice měla získat od pojišťovny, je podle něj korektní.

Rodiče tvrdí, že po předčasném porodu dvojčat v červnu 2009 se jedna z holčiček v inkubátoru nemocnice nakazila infekcí, která u novorozeněte způsobila zánět a trvalé poškození mozku. Podle rodičů stav holčičky, která není schopna pohybu, vyžaduje stálou odbornou péči.

ora, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz