Zpravodajství

SILNÉ ZEMĚTŘESENÍ zasáhlo CHILE

Centrální část Chile zasáhlo v pátek večer SEČ zemětřesení o síle sedmi stupňů Richterovy škály. Jak informuje agentura Reuters, zem se třásla i v hlavním městě Santiago de Chile.

Americká geologická služba (USGS) naměřila epicentrum otřesů nedaleko pobřeží, asi 45 kilometrů severozápadně od města Concepción. Zemětřesení udeřilo v hloubce 18,4 kilometru pod mořským dnem.
 

"V této chvíli zprávy o hmotných škodách nebo zraněných nejsou. Námořnictvo hlásí, že tsunami nehrozí," uvedl mluvčí chilského Národního úřadu pro mimořádné události (ONEMI).
 

PSALI JSME:

PANIKA! Silné zemětřesení vyděsilo Pákistán
 

Seismologové pokládají otřesy o síle sedmi stupňů podle Richtera za silné zemětřesení, které zpravidla způsobuje velké škody v poměrně rozsáhlé oblasti. Za velmi silné zemětřesení se pak označují otřesy přesahující osm stupňů.
 

V únoru loňského roku Chile zažilo zemětřesení o síle 8,8 stupně Richterovy škály a několik stovek následných otřesů. Celkem zahynulo na 520 lidí a půl milionu Chilanů přišlo o střechu nad hlavou, město Concepción zemětřesení výrazně poničilo a posunulo jej o více než tři metry směrem k moři. Od té doby udeřilo v Chile několik dalších zemětřesení, jejichž síla se pohybovala kolem pěti až sedmi stupňů Richtera.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz