APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

TRAGÉDIE: V jezírku se UTOPILO DVOULETÉ dítě!

TRAGÉDIE: V jezírku se UTOPILO DVOULETÉ dítě!
Utonutí - ilustrační foto | Zdroj: Mediafax

V obci Záboří nad Labem na Kutnohorsku v sobotu po poledni utonulo dvouleté dítě, které spadlo do jezírka.

Podle policie se přivolaní záchranáři dítě pokusili několikrát resuscitovat, ale boj o záchranu života byl nakonec neúspěšný. "Přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby. Odletěl ale prázdný," sdělil Votroubek.
 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO KE ZPRÁVĚ:


 

"Chlapec, který spadl do zahradního jezírka, byl pod vodou přibližně dvacet minut. Posádky záchranné služby okamžitě vyjely a na místě byly do deseti minut od přijetí tísňové výzvy," popisovala Tereza Janečková, mluvčí středočeských záchranářů. Podle Janečkové po celou dobu cesty záchranářů na místo, rodina prováděla oživování podle rad dispečerky z linky 155 - takzvanou telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci.
 

Dítě ale po jejich příjezdu nemělo srdeční akci. "Pro jeho záchranu udělali maximum, ale ani po více než hodinové resuscitaci záchrannou službou chlapec nejevil známky života. Lékař oživování musel ukončit a konstatovat smrt," uzavřela Tereza Janečková.
 

Policie s ohledem na věk dítěte případ dál odmítá komentovat.
 

Nešťastnou tragédii nadále vyšetřuje.


tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz