Zpravodajství

Trojstranné rozhovory mezi USA, Pákistánem a Afghánistánem byly odloženy

Trojstranné rozhovory mezi USA, Pákistánem a Afghánistánem byly odloženy
Zdroj: oficiální zdroj

Trojstranné rozhovory mezi Spojenými státy, Afghánistánem a Pákistánem, které se měly konat na konci měsíce, byly odloženy. Americké ministerstvo zahraničí udalo jako důvod "politické změny v Pákistánu", informuje v sobotu agentura AFP.

"Kvůli politickým změnám v Pákistánu a po diskuzi s afghánskými a pákistánskými představiteli ve Washingtonu jsme se rozhodli odložit trojstranné jednání, které bylo naplánováno na 23. a 24. února," uvedl mluvčí amerického ministerstva zahraničí Philip Crowley.
 

"Těšíme se, že co nejdříve svoláme trojstranné jednání. Washington stále hodlá být zavázán k uspořádání velkého setkání zástupců Afghánistánu, Pákistánu a USA," dodal Crowley.
 

PSALI JSME:

Američana obvinili v Pákistánu z vraždy motocyklistů
 

Podle agentury Reuters je zdrojem napětí mezi americkou a pákistánskou vládou případ Američana, který je v Pákistánu vězněn kvůli obvinění z vražd.
 

Američan Raymond Davis, který v Pákistánu zastřelil 27. ledna dva pákistánské motocyklisty na rušné ulici Láhauru, tvrdí, že střílel v sebeobraně, protože muži ho chtěli přepadnout a oloupit. Pákistánci ho zadrželi přímo na ulici a drží ho ve vazbě.
 

Davis je technickým poradcem na konzulátu v Láhauru. Americká vláda tvrdí, že má diplomatickou imunitu a požaduje, aby byl okamžitě propuštěn.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz