Zpravodajství

Švýcaři si v REFERENDU odhlasovali, že mohou uskladňovat ZBRANĚ doma

Švýcaři v nedělním referendu hlasovali proti návrhu levice zakázat držení střelných zbraní vydaných armádou v domácnosti. Naznačují to výsledky povolebního průzkumu, informuje agentura AFP.

Švýcaři se rozhodovali, zda vojáci budou moci mít střelné zbraně nadále uskladněny doma nebo nově ve zbrojnicích. Hlasování se týkalo také zbraní, které dostávají rekruti na vojně a pak si je mohou ponechat i nadále. Návrh, s nímž přišla švýcarská levice společně s nevládními organizacemi a církví, chtěl zároveň zavést povinný registr všech zbraní.
 

PSALI JSME:

ŠVÝCAŘI budou hlasovat v REFERENDU o ZBRANÍCH
 

Proti zákazu uskladňování zbraní doma vystoupila švýcarská vláda, která vyzvala občany, aby v referendu hlasovali proti. "Současná legislativa zajišťuje přiměřenou a uspokojivou ochranu veřejnosti proti zneužívání zbraní," argumentuje vláda s tím, že držení zbraní doma má ve Švýcarsku dlouhou tradici.
 

Podle posledních údajů v osmimilionovém Švýcarsku lidé vlastní okolo dvou milionů střelných zbraní. Odhaduje se však, že je zde dalších zhruba 240 tisíc neregistrovaných zbraní.
 

Alpská země má nejvyšší počet sebevražd spáchaných střelnou zbraní v Evropě.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz