Český horolezec zemřel při cestě na nejvyšší vrcholek jihoamerických And - Aconcaguu. Informují o tom deníky El Tribuno a El Nacional.
Argentinská média ho jmenují jako osmatřicetiletého Thomase Fedelece. Deník El Tribuno uvádí, že zemřel v pondělí společně s čtyřiašedesátiletým Australanem Avdenem Robertem Hugginsem, když se skupinou dalších horolezců zdolávali horu Aconcagua, která je s 6962 metry nad mořem nejvyšší horou And.
ČTĚTE TAKÉ:
Českého horolezce zachraňovali rakouští záchranáři
Deník El Nacional informuje, že horolezci zemřeli už o víkendu.
Vrchol Aconcaguy leží na argentinské straně asi 15 kilometrů od hranic s Chile. Pokud se zprávy o smrti českého horolezce potvrdí, stane se pátou letošní obětí hory.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz