APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

SMRT V HORÁCH! Český horolezec nezvládl výstup v Andách

Český horolezec zemřel při cestě na nejvyšší vrcholek jihoamerických And - Aconcaguu. Informují o tom deníky El Tribuno a El Nacional.

Argentinská média ho jmenují jako osmatřicetiletého Thomase Fedelece. Deník El Tribuno uvádí, že zemřel v pondělí společně s čtyřiašedesátiletým Australanem Avdenem Robertem Hugginsem, když se skupinou dalších horolezců zdolávali horu Aconcagua, která je s 6962 metry nad mořem nejvyšší horou And.


ČTĚTE TAKÉ:

Českého horolezce zachraňovali rakouští záchranáři
 

Deník El Nacional informuje, že horolezci zemřeli už o víkendu.
 

Vrchol Aconcaguy leží na argentinské straně asi 15 kilometrů od hranic s Chile. Pokud se zprávy o smrti českého horolezce potvrdí, stane se pátou letošní obětí hory.
 

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz