Zpravodajství

POZOR! Kočárek z Polska může zranit dítě!

POZOR! Kočárek z Polska může zranit dítě!
Zdroj: TN.cz

Česká obchodní inspekce zjistila, že na českém trhu je kočárek, který představuje vážné riziko pro děti.

Konkrétně jde o dětský kočárek Implast Bolder SD, který pochází z Polska. „S ohledem na zjištěné konstrukční nedostatky je více než pravděpodobné, že při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku nastane situace, při které může dojít ke zranění dítěte,“ upozornil mluvčí ČOI Tomáš Vozáb.
 

Při zkoušce kočárku inspektoři zjistili, že při nárazu se může uvolnit (vysunout) lůžko z konstrukce. "Přední klipsy byly mimo konstrukci a dále pak nebylo možné pokračovat ve zkoušce,“ popsal test mluvčí.


 

"U stejného typu provedení při opačném směru vozidla, tedy s rukojetí vzadu, došlo po šestém nárazu k posunu 65 mm a zastavení posunu o oblouk konstrukce, dále pak opět nebylo možné ve zkoušce pokračovat. V obou případech tak tedy nebyl splněn požadavek na bezpečnost,“ doplnil Vozáb.
 

Při zkoušce kočárku sportovního provedení a při směru vozidla s rukojeti vpředu, došlo už po druhém nárazu k uvolnění (vysunutí) sedačky od konstrukce (přední klipsy byly mimo konstrukci.


ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na NEBEZPEČNÝ KOČÁREK! Může zranit dítě!


Při opačném směru vozidla s rukojeti vzadu, došlo po šestém nárazu k posunutí 22 mm a zastavení posunu o oblouk konstrukce, dále pak nebylo možné pokračovat ve zkoušce. V obou případech tak opět nebyl splněn požadavek na bezpečnost, popsal průběh testu mluvčí.
 

Česká obchodní inspekce proto zakázala prodej uvedeného výrobku a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhnul předmětný výrobek z trhu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz