APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

REBELOVÉ v Libyi OBĚSILI POLICISTY a zapálili rozhlas

Libyjští demonstranti v pátek ve městě Bajdá oběsili dva policisty a zapálili budovu rozhlasu.

Demonstranti v třetím největším městě Libye svádějí podle představitelů opozice boje s Kaddáfího milicemi. Na jejich stranu prý přešla většina policistů. Situace v čtvrtmilionovém Bajdá je chaotická. Několik budov včetně sídla rozhlasu je v plamenech nebo už lehlo popelem.

 
Opoziční předáci v pátek odpoledne nejprve oznámili, že Bajdá, která leží na severovýchodě Libye, je v rukou opozice. Krátce nato však sdělili, že do města dorazily Kaddáfího milice, které se pokoušejí Bajdá dobýt zpět. Varovali, že se schyluje ke krveprolití.
 
Někteří policisté z Bajdá se přidali na stranu opozice poté, co do města ve středu přijeli žoldnéři z cizích zemí, kteří střelbou rozháněli demonstranty proti Kaddáfímu. Na Twitteru se objevily zprávy z Libye, že i v dalších městech policisté přecházejí na stranu Kaddáfího odpůrců.
 
Agentura AFP podle zpráv z několika zdrojů odhaduje počet obětí nynější vlny demonstrací na 41. Není však jasné, zda tento počet zahrnuje také oběšené policisty. AFP informuje, že jen ve městech Benghází a Derna zahynulo při protestech 27 lidí, z toho 20 v prvním z měst. Tato čísla zveřejnil deník Oea.
 
Většina dalších obětí je patrně z města Bajdá. V hlavním městě Tripolisu panuje klid. Na ulicích postávají hloučky Kaddáfího stoupenců, kteří skandují hesla na podporu vůdce. Muammar Kaddáfí vládne severoafrické zemi bohaté na ropu již od roku 1969.
Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz