APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

ABL se zbavuje detektivů. Dřív sledovala politiky ODS

ABL se zbavuje detektivů. Dřív sledovala politiky ODS
Zdroj: Mediafax

Společnost ABL, kterou až donedávna vlastnil ministr dopravy Vít Bárta (VV), se definitivně zbavuje své detektivní divize. V úterním vydání o tom informují Lidové noviny (LN).

ABL se v polovině února dohodla na jejím prodeji s neznámou pardubickou obchodní společností Larsen, která přitom dosud detektivní služby neprovozovala. "15. února jsme uzavřeli smlouvu o smlouvě budoucí, na základě které prodáme sekci detektivních činností," potvrdil LN obchod mluvčí ABL Martin Marcilis.

Společnost Larsen již uhradila na účet ABL jistinu, která bude použita na úhradu dohodnuté kupní ceny. Tu se obě firmy dohodly nezveřejnit.

Prodejem detektivní divize, o které se začalo hovořit po odhalení, že se v minulosti údajně podílela na sledování starostky Prahy 11 Marty Šorfové a dalších politiků, se chtěla ABL očistit od spekulací, že při svém provozu může zneužívat policejní zdroje.

Opakovaně zaznívaly obavy, že by detektivní divize ABL mohla využívat informace od policie poté, co kontrolu nad ministerstvem vnitra převzaly Věci veřejné, ve kterých hraje významnou roli zakladatel ABL Vít Bárta, který svůj podíl ve firmě prodal bratru Matějovi.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz