Zpravodajství

Hudebník DEVIN TOWNSEND vystoupí v březnu v Praze

Kanadský hudebník Devin Townsend vystoupí 22. března v pražském hudebním klubu Roxy. Ve středu o tom informoval Tomáš Karlík z pořadatelské agentury Obscure Promotion.

Townsend odstartoval svoji mezinárodní kariéru po boku fenomenálního kytaristy Steva Vaie, s nímž nazpíval album Sex & Religion a poté s ním odjel i celosvětové turné. Townsend se pak rychle proslavil v 90. letech, a to díky raketovému nástupu jeho vlastní kapely Strapping Yound Lad. Ta v sobě sloučila prvky z tehdejšího thrashe, deathu, industriálního i tvrdého progresivního metalu a nastavila nové standardy pro extrémní hudbu.
 

PSALI JSME:

Pražský hudební klub Roxy chce opět otevřít, rozhodne středeční jednání
 

Devin Townsend trpí maniodepresivní poruchou. Daní za momenty maximálního tvůrčího vypětí jsou proto u něj období útlumu a deprese, několikrát si již musel odpočinout v léčebně. O některých nahrávkách se dokonce traduje, že Townsend vysadil léky, aby dostal do hudby co nejautentičtější odraz své rozpolcené duše.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz