Zpravodajství

Febiofest 2011: Milan Lasica hostem slovenského dne

Febiofest 2011: Milan Lasica hostem slovenského dne
Zdroj: Korzo

Slovenský herec (ale také dramatik, spisovatel , režisér a moderátor) Milan Lasica uvede na MFF Praha – Febiofest svou poctu, složenou z filmů Věry Chytilové, Juraje Herze, Dušana Rapoše a Oldřicha Lipského.

Tradičním slovenským dnem festivalu bude letos úterý 29. 3. V jeho rámci absolvuje Milan Lasica tiskovou konferenci a následně bude uvádět své filmy v Kině osobností, tj, kinosále č. 1 v Cinestaru na Andělu.

Kromě něj budou své filmy v rámci kina osobností uvádět také Fridrik Thór Fridriksson, Edward Lachman a mnozí další světoví tvůrci.

Milan Lasica (nar. 1940) vystudoval dramaturgii na VŠMÚ v Bratislavě, spolupracoval na divadle např. s Magdou Vášáryovou a Júliem Satinským, s Jiřím Menzelem spolupracoval jako herec i si zahrál v jeho filmech.
Více než 45 let jeho herecké filmografie obsahuje herecké výkony od Dona Juana přes celníka ve Třech veteránech až po dr. Vlacha v Saturninovi.

Šíři jeho hereckých kreací reprezentují tyto tituly uváděné na Febiofestu 2011: Sladké hry minulého léta (Juraj Herz, 1969), Srdečný pozdrav ze zeměkoule (Oldřich Lipský, 1982), Utekajme, už ide (Dušan Rapoš, 1987) a Pasti, pasti, pastičky (Věra Chytilová, 1998).


Další hosty a kompletní katalog festivalu Febiofest představí 9. března 2011na www.febiofest.cz

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz