Zpravodajství

Írán vyrobil UFO. Létající talíř ve službě fanatiků

Írán vyrobil UFO. Létající talíř ve službě fanatiků
Zdroj: oficiální zdroj

Podle íránských vědců má jejich země k dispozici opravdu ultimátní zbraň – létající talíř.

Vědci experimentovali s vojenskými stroji ve tvaru létajících talířů už dříve. Ale Írán je prý jedinou zemí, která má funkční zbraň tohoto tvaru. Tvrdí to alespoň íránská média.

Agentura Fars poskytla médiím fotografie stroje, který má ukázat Západu, zač je toho loket. Letoun však nepůsobí hrůzostrašně, jak by si Írán přál, ale spíš směšně – jako by vypadl z nějakého hollywoodského filmu z 50. let.


Talíř? Spíš talířek!

Zprávy se sice chlubí, že je tento stroj přelomem ve válečnictví, ale už nepřiznávají, jak je vlastně velký. Nezávislí experti, kteří fotografie studovali, však dospěli k názoru, že talíř je spíš talířek. Podle všech indicií zřejmě není větší než jeden metr.

Letoun má mít samé výhody: je lehoučký, dokáže startovat z místa, je vybaven autopilotem a GPS navigací. Primárním účelem letounu je špionáž – může pořizovat video v HD kvalitě. Zatím sice UFO není vybavené zbraněmi, ale prý i o tom se už uvažuje.

Írán investuje do výzkumu zbraní a moderních technologií spoustu financí. Vloni dokonce dostal na hranice vesmíru raketu, na jejíž palubě byli myš, želva a červi.
 

tn.cz/ kar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz