Zpravodajství

JAPONSKO: SMRTELNÁ RADIACE se objevila v jídle!

Japonsko naměřilo mimořádně vysoké hodnoty radiace v mléce a špenátu v oblastech poblíž jaderné elektrárny Fukušima 1 poničené nedávným devítistupňovým zemětřesením, které zpustošilo východní pobřeží ostrova Honšú. Informuje o tom v sobotu agentura AFP.

Vláda se snaží lidi uklidnit a její mluvčí Jukio Edano prohlásil, že kontaminované potraviny nepředstavují pro zdraví člověka bezprostřední hrozbu.

Radioaktivní mléko se objevilo v prefektuře Fukušima, kde se elektrárna nachází, a kontaminovaný špenát v sousední prefektuře Ibaraki.

ČTĚTE TAKÉ:

TÝDEN PO KATASTROFĚ: Japonsko je stále NA DNĚ!

"Zaznamenána byla radiace (v potravinách) nad limitem daným japonskými zákony,“ řekl Edano. Japonské ministerstvo zdravotnictví dle jeho slov nařídilo úřadům obou prefektur, aby zjistily, odkud radioaktivní potraviny pochází, jak se dostaly do distribuce, a na základě svého šetření je stáhly z prodeje.

Edano zároveň vyzval zákazníky, aby zachovali klid, protože i kdyby takto kontaminované mléko pili po celý rok, úroveň radiace v jejich těle by byla stejně vysoká, jako po běžném tomografickém vyšetření.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz