APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

INVALIDA přepadl benzinku! Odsedí si 6 LET

INVALIDA přepadl benzinku! Odsedí si 6 LET
Zdroj: TV Nova

Invalidní důchodce si chtěl přilepšit přepadením benzinky. Za loupež odešel od soudu s trestem 6 let za mřížemi.

Krajský soud v Hradci Králové uložil ve čtvrtek šestiletý trest invalidnímu důchodci Karlu Ledvinovi za loupež. Obžalovaný měl loni v srpnu přepadnout čerpací stanici v Rychnově nad Kněžnou a odnést si téměř 194 tisíc korun.

Podle rozhodnutí soudu musí také uhradit způsobenou škodu v celkové výši přes 200 tisíc korun. Rozsudek není pravomocný, třiašedesátiletý Ledvina se proti němu na místě odvolal. Státní zástupce si ponechal zákonnou lhůtu.

ČTĚTE TAKÉ:
Přepadli auto plné peněz. Zmizelo přes pět milionů

Karel Ledvina podle spisu loni 1. srpna časně ráno vstoupil do benzinové čerpací stanice HDB v Rychnově nad Kněžnou, kde maskovaný kuklou a ozbrojený pistolí požadoval po zaměstnankyni provozovny peníze. Žena, která mu byla nucena vydat celkem téměř 194 tisíc korun, dodnes trpí posttraumatickou stresovou poruchou a musela své zaměstnání pro psychické problémy opustit.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz