Zpravodajství

BÁRTA KONTRUJE! Peníze Škárkovi byla půjčka... NE ÚPLATEK!

BÁRTA KONTRUJE! Peníze Škárkovi byla půjčka... NE ÚPLATEK!
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Peníze, které ode mě dostal Jaroslav Škárka, byla půjčka, sám o ni požádal, prohlásil ve středu ministr dopravy Vít Bárta (VV). Celou kauzu považuje ministr za cílenou a promyšlenou konstrukci namířenou proti straně Věci veřejné i jeho osobě.

"Kategoricky odmítám, že bych si kupoval jakoukoliv protislužbu, jakoukoliv loajalitu, jakoukoliv prosbu," uvedl Bárta.
 

PSALI JSME:

Škárka konečně promluvil: BÁRTA ŠPEHOVAL POLITIKY!
 

Tvrdí, že ho Škárka před dvěma týdny při rozhovoru na ministerstvu dopravy zmínil své finanční problémy, u rozhovoru byl podle Bárty přítomný další člověk. Pak mu při rozhovoru mezi čtyřma očima ministr přislíbil pomoc. "Nikdy, ani v minulosti jsem neodmítl pomoci. Pomohl jsem mu už předtím, například jsem mu půjčil na oblečení po volbách v roce 2006," řekl. Zmínil, že nebyl jediný, kdo mu půjčoval.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

"Je-li zde snaha o tvrzení o úplatku, je to snaha o promyšlenou něco, která by měla moji stranu zdiskreditovat," řekl. Bárta nechápe, proč je obviňovaný za "svůj lidský přístup". "Všichni, kdo mě znají, včetně lidí v naší straně ví, že kdykoliv lidem pomůžu. Veřejně i na našem zasedání poslaneckého klubu jsem řekl, že pomohu. Mé nabídky využilo více poslanců," řekl.
 

Chování Jaroslava Škárky je pro něj velkým zklamáním. "S panem Škárkou mě spojovala nejen stranická příslušnost, ale i přátelství. Znal jsem ho osm let, vypili jsme spolu mnoho lahví vína a celou dobu jsem vnímal, že jsme přátelé," řekl.
 

O celé záležitosti bude během čtvrtka a pátku informovat poslanecký klub. "Nečekejte na toto téma do pátečního večera jakýkoliv další komentář," uzavřel Bárta.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz