Zpravodajství

Střelba na JADERNÉ PONORCE!

Střelba na JADERNÉ PONORCE!
Zdroj: oficiální zdroj

Muž spustil střelbu na britské jaderné ponorce. Píše to v pátek agentura Reuters.

Jednoho člověka zabil, další je v ohrožení života.

Reuters původně informoval, že na palubě ponorky Astute byly vypáleny dvě střely, které zranily dva námořníky.

Ponorka v době střelby kotvila v armádních docích u města Southamptonu. Připlula tam ve středu po 46 dnech na moři. Její posádku tvoří 98 námořníků.

Střelec, podle zdrojů televize Sky News příslušník námořnictva v aktivní službě, byl zatčen. Ke střelbě měl použít pistoli o ráži 9 mm.

Armáda sdělila, že to nebyl teroristický útok.

Policie celou oblast uzavřela. Ministerstvo obrany ujistilo, že veřejnost při střelbě nebyla ohrožena. Další podrobnosti zveřejní až poté, co uvědomí příbuzné obětí.

Astute je nejnovější britskou ponorkou. Naposledy se o ní psalo loni v říjnu, kdy najela na mělčinu a vlečný remorkér ji musel odtáhnout do doku. Při plavbě na laně měla ponorka s remorkérem kolizi a byla poškozena.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz