Zpravodajství

Praha 1 chce VYLOUČIT VV z radniční koalice!

Praha 1 chce VYLOUČIT VV z radniční koalice!

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) by měl na nejbližším zasedání zastupitelstva městské části předložit návrh na vyloučení politické strany Věci veřejné z radniční koalice. Usnesl se na tom v pátek klub ODS v Praze 1.

Občanští demokraté odůvodňují svůj návrh propojení členů Věcí veřejných s bezpečnostní agenturou ABL, která podle slov Jaroslav Škárky sledovala politiky Prahy 1.

ČTĚTE TAKÉ:
VV opustili jednání K9! PODMÍNKY PRO NĚ BYLY NEPŘIJATELÉ!


"Místostarostka Prahy 1 Jana Pařízková působila jako projektová manažerka ABL," uvedl Richard Bureš, místopředseda Klubu ODS v Praze 1. Podle jeho slov to vyplývá z firemního časopisu ABL, v němž ředitel divize D 60 společnosti ABL Daniel Vaněk v prosinci 2008 oceňuje práci Pařízkové spolu s prací detektivů, mezi nimiž mimo jiné figuruje také Pavel Pertlíček, známý jako detektiv ABL, který na pokyn Víta Bárty sledoval i starostku Prahy 11 Martu Šorfovou.

ČTĚTE TAKÉ:
Jednání Klause a Nečase o BÁRTOVĚ DEMISI! Pokračování v pondělí

"Jedná se o jasný důkaz, že zaměstnanci ABL přesně podle Bártova plánu rozvrátili ODS v Praze 1 a ovládli radnici Prahy 1. Lze se jen dohadovat, jakým způsobem Věci veřejné nyní nakládají s osobními daty občanů Prahy 1, k nimž mají volný přístup, když ještě před vstupem na radnici byly schopni pomocí sledovacích zařízení a odposlechů sledovat politiky Prahy 1," píše ODS v prohlášení.

ČTĚTE TAKÉ:
DEMISE! BÁRTA KONČÍ! Rezignaci přijal premiér!

Návrh je motivovaný snahou zabránit vlivu ABL na dění na radnici a k přístupu k databázím, kterými radnice disponuje, tvrdí ODS. "V současné době TOP 09 a ČSSD disponuje nadpoloviční většinou členů zastupitelstva, proto účast Věcí veřejných není podmínkou pro bezproblémový chod radnice Prahy 1," uvádí občanští demokraté.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz