Zpravodajství

Pospíšil TVRDĚ PROTI JOHNOVI! Je to MASKOT ABL!

Pospíšil TVRDĚ PROTI JOHNOVI! Je to MASKOT ABL!
Zdroj: Mediafax

Ministr vnitra Radek John (VV) je maskot vybraný ABL obklopený náměstky této agentury, řekl místopředseda ODS a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Žádost premiéra a předsedy ODS Petra Nečase (ODS) na odvolání tři ministrů za Věcí veřejné považuje za správné. pospíšil to uvedl pro TV Prima.

"Personální složení je výlučnou kompetencí pana premiéra. V tuto chvíli nemám žádné informace o dalším vyloučení ministrů," zkonstatoval místopředseda ODS Pospíšil. Strana za svým předsedou stojí a požaduje odchod ministrů Víta Bárty, Radka Johna a Josefa Dobeše.

ČTĚTE TAKÉ:
John: NEPODPOŘÍME VLÁDU, pokud zůstanou někteří ministři!


Opoziční místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier však považuje za nutné, aby došlo k daleko větší personální obměně vlády. "Přidali bychom celou řadu adeptů. Z našeho pohledu je postradatelná celá tato vláda. Je to absolutní vrchol to, co se u Věcí veřejných děje," uvedl senátor Dienstbier. Soudí, že Věci veřejné by měly zmizet z politické mapy a na pořadu dne je i návrh na zrušení strany Nejvyšším správním soudem.

Věci veřejné mají také své požadavky. Pokud mají ministři odejít z vlády, musí skončit také ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), ministr obrany Alexandr Vondra a ministr zemědělství Ivan Fuksa (oba ODS). S tím ale Pospíšil nesouhlasí.

Ve hře je právě ministr Vondra kvůli kauze ProMoPro. Pospíšil uvedl, že jde úplně o jinou situaci než v případě Víta Bárty (VV), který jasně podle něj porušil zákon. "Saša Vondra vysvětlil ve sněmovně své pozice. Orgány činné v trestním řízení to vyšetřují a měli bychom si počkat na výsledek," sdělil Pospíšil.

ODS upozorňuje na to, že ve vládě nemají sedět lidé spojeni s ABL. Pospíšil věří, že ve straně sedí také lidé, kteří s agenturou spjati nejsou. "Budeme dále jednat, každý den je situace jiná a jiná. Pro nás je důležitý konečný výsledek. Pokud ODS má zůstat ve vládě, musí to být důvěryhodná reformní vláda," řekl Pospíšil. Doufá, že Věci veřejné se od ABL oddělí.

ČTĚTE TAKÉ:

VLÁDNÍ KRIZE: Klasnová hrozí vládě: VV MOHOU ODEJÍT DO OPOZICE

"Mě to bohužel maličko připomíná situaci, kdy ODS pod Mirkem Topolánkem lanařila naše poslance, aby poskládala velmi křehkou vládní většinu," zkonstatoval Dienstbier. Sociální demokraté považují v této situaci za nutné, aby Nečas požádal o vyslovení důvěry vlády. "Aby ministr české vlády předával v obálce 500 tisíc korun, to je naprosto nepřijatelné," dodal Dienstbier.

Premiér Nečas v pondělí doručí rezignaci ministra dopravy Bárty na Hrad prezidentovi Václavu Klausovi.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz