APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

PROKLETÉ POČASÍ! Sníh vydrží do konce týdne! Oteplí se až na Velikonoce

Kdo počítal s vlahým dubnovým počasím, bude si muset ještě počkat. Víkend bude ještě ve znamení chladného a zataženého počasí. Lyžaři budou mít letos poslední šanci.

Ještě ve čtvrtek budou Českou republikou zmítat zima a sněžení. Zimní počasí, které začalo už ve středu, kdy do Česka vtrhla studená fronta a začalo od středních poloh sněžit, jen tak neskončí. "Očekáváme, že v noci na čtvrtek ještě v Beskydech a Jeseníkách ve vyšších polohách může napadnout až 15 centimetrů. O víkendu může sněžit pouze v polohách vyšších než 1200 metrů,“ řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.

ČTĚTE TAKÉ:
POČASÍ VE STŘEDU: Zataženo, zima a na horách sníh!

Víkend tak bude nejspíš naposledy přát lyžařům. Vleky spustí například v Krkonoších. "V provozu bude lanovka Delta a sjezdovka Červená II. Pokud bude počasí příznivé i v dalších dnech, prodloužíme sezonu až do Velikonoc,“ řekl provozní náměstek harrachovského skiareálu Vlastislav Fejkl.

Podívejte se na reportáž TV Nova



Zatímco provozovatelé vleků si mohou mnout ruce, krušné chvíle nejspíš zažijí o víkendu vodáci na Českokrumlovsku. Ve Vyšším Brodě totiž avizují zahájení vodácké sezony na Vltavě.

Na toužebně očekávané letní teploty si budeme muset počkat ještě pár dní. První oteplení by se totiž mělo projevit kolem 20. dubna. Pak by rtuť teploměrů mohla vystoupat ke dvacítce tak jako v prvních dubnových dnech. Velikonoce tak nejspíš prožijeme v příjemném jarně-letním duchu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz