Zpravodajství

Muž spadl do ČISTIČKY! Kolega ho chtěl ZACHRÁNIT! ZEMŘELI OBA!

V obci Hořín na Mělnicku ve středu dopoledne spadli do čističky odpadních vod dva muži, oba svým zraněním podlehli.

Volání o pádu jednoho muže do čtyři metry hluboké jímky záchranáři obdrželi krátce po desáté hodině dopolední, během hovoru svědků s dispečerkou linky 155 do jímky spadl i druhý muž, který chtěl pravděpodobně tomu prvnímu pomoci.

"Záchranáři ke zraněným okamžitě vyslali dva sanitní vozy a leteckou záchrannou službu, na místo vyrazila také policie a hasičský záchranný sbor. Po vytažení byla u obou mužů lékařem konstatována smrt," popsala mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Podívejte se na reportáž TV Nova:ČTĚTE TAKÉ:
Nanočistička umí vyčistit vodu levněji


Příčina úmrtí není stále jasná a u obou zesnulých mužů ve věku šestadvacet a třiačtyřicet let byla nařízena pitva.

Podle policie měla tragédie se smrtelnými následky v podstatě jednoduchou příčinu. "Při čištění došlo k úmrtí jednoho z mužů, který pracoval na dně jímky.

Jeho spolupracovník se mu snažil pomoci, když však vlezl dovnitř, tak se taktéž nadýchal nebezpečnými plyny," specifikovala Jana Žáčková, mluvčí mělnické policie.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Orlík je žumpa! Podle výzkumu nebude nikdy čistý


Další zaměstnanci čističky proto přivolali lékařskou pomoc a oba muže z jímky mezitím vytáhli ven. Pro staršího z mužů, který byl v péči lékařů, byl přivolán vrtulník záchranné služby.

"Muž však po neúspěšném oživování na místě zemřel ještě dříve, než mohl být transportován do nemocnice," uzavřela Žáčková.
Mělničtí kriminalisté se případem nadále intenzívně zabývají.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz