Dva dny po výbuchu nitroglycerinu v pardubické chemičce obnovili výrobu. Společnosti Exposia a Synthesia se vracejí do výrobního režimu
Vyšetřování ve společnosti Explosia pokračuje již pouze v bezprostředním okolí provozní nehody. Na místě stále pracují vyšetřovatelé.
„Znovu potvrzujeme, že nehrozí únik žádných nebezpečných látek,“ uvedla mluvčí Synthesie Jaroslava Doležalová s tím, že se Explosia i Synthesia vracejí ke standardnímu výrobnímu režimu.
ČTĚTE TAKÉ:
VÝBUCH CHEMIČKY! V troskách nalezeny první ostatky! KONEC NADĚJÍ?
Explosia opět začne provádět testy průmyslových trhavin, které s výbuchem nesouvisí. Standardní testy, které potrvají do 14 hodin, budou doprovázené zejména zvukovými efekty, které mohou být slyšitelné i v okolí města Pardubic.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz