Zpravodajství

ZEMĚTŘESENÍ V TICHOMOŘÍ! Šalamounovy ostrovy se silně otřásly

ZEMĚTŘESENÍ V TICHOMOŘÍ! Šalamounovy ostrovy se silně otřásly
Zemětřesení. Ilustrační foto Zdroj: tn.cz

Silné zemětřesení o magnitudu 6,9 zasáhlo v sobotu oblast u pobřeží Šalamounových ostrovů v západní části Tichého oceánu. Vlna tsunami pravděpodobně nehrozí, informuje agentura AFP s odvoláním na Americkou geologickou službu (USGS).

Zemětřesení, které začalo v 15.16 hodin místního času (06.16 hodin SELČ), bylo v hloubce 81,6 kilometru. Jeho epicentrum leželo 171 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Šalamounových ostrovů Honiara.

ČTĚTE TAKÉ:

Severní Chile zasáhlo silné zemětřesení

Podle dosavadních zpráv nedošlo k žádným materiálním škodám.

Varování před vlnou tsunami vydáno nebylo.

Šalamounovy ostrovy leží v aktivní vulkanické zóně nazývané Tichomořský ohnivý kruh. Tato oblast, v níž se setkávají kontinentální desky, je charakteristická častým výskytem projevů vulkanické a seizmické činnosti. Nacházejí se zde asi dvě třetiny všech aktivních sopek Země.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz