Zpravodajství

ON-LINE Z HLASOVÁNÍ O NEDŮVĚŘE VLÁDĚ! "Vládne nám SVINSTVO!" hřímal Grebeníček!

ON-LINE Z HLASOVÁNÍ O NEDŮVĚŘE VLÁDĚ! "Vládne nám SVINSTVO!" hřímal Grebeníček!
Zdroj: TN.cz

Poslanci ČSSD a KSČM se společně s vyloučenými poslanci Věcí veřejných Kristýnou Kočí, Jaroslavem Škárkou a Stanislavem Humlem pokusili svrhnout kabinet premiéra Petra Nečase (ODS). Nepodařilo se jim to.

PSALI JSME:

VIDEO: DILETANTI, SVINSTVO, ŠIBALOVÉ! Taková slova létala Sněmovnou!


CELÉ JEDNÁNÍ JSME SLEDOVALI ON-LINE:

21:51 Poslanecká sněmovna zamítla návrh na vyslovení nedůvěry vládě. Kabinet Petra Nečase tak zůstává u moci. Proti vládě hlasovali všichni odpadlíci z VV. 84 poslanců bylo pro návrh, 114 proti.

21:50 Poslanci hlasují o námitce protu hlasování poslance Korteho. Ta byla zamítnuta.

21:45 Poslanec Opálka vyslovil pochybnosti o uznání zazpívaného hlasování ze strany poslance Korteho. Ten se sám ohradil, že podle jednacího řádu, není zakázané svůj názor zazpívat.

21:38 Poslanec Daniel Korte (TOP 09) své PROTI na celou Sněmovnu z plných plic zazpíval. Vzbudil tím ve Sněmovně velký rozruch. Předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová musela zákonodárce prosit o klid.

21:37 Kristýna Kočí (VV) hlasovala také pro návrh. Odpadlíci tak potvrdili svá slova, že vládu nepodpoří.

21:35 Pro návrh hlasoval i Stanislav Huml (VV).

21:35 Jaroslav Škárka (VV) hlasoval pro návrh.

21:26 Po sedmi hodinách rozpravy se schyluje k hlasování o nedůvěře vládě. Pokud poslanec řekne PRO, znamená to, že hlasuje pro nedůvěru vládě a naopak.

21:20 Předsedající Kateřina Klasnová (VV) oznámila poslední příspěvek v rozpravě. Rozjívené poslance musela veřejně pokárat a poprosit o pozornost pro posledního řečníka Milana Šťovíčka (VV).

21:19 Hejtman David Rath (ČSSD) oslovil Víta Bártu slovy "faktický předesdo a majiteli Věcí veřejných".

21:16 Poslankyně Lenka Andrýsová (VV) vystoupila s otázkou na vyloučené poslance Kočí, Škárku a Humla, proč nevystoupili se svými pochybnosti na klubu Věcí veřejných a proč jsi vzali úplatky, když je jim korupce protivná.

21:03 "Rezignoval jsem na post ministra, nemíním ale rezignovat na špínu v politice," oznámil Bárta.

21:00 Ve Sněmovně řeční bývalý ministr dopravy Vít Bárta (VV). "Nechápu, že se tu démonizuje soukromá bezpečnostní agentura, která nemá veřejné zakázky a je pod drobnohledem médií," řekl. Uznal svoji chybu při předávání peněz svým spolustraníkům.

20:45 Předsedající Vlasta Parkanová upozornila, že ještě zbývá sedm projevů poslanců. Uklidňovala přítomné, aby se ukáznili, nebo odešli do kuloárů. Sněmovna jedná už sedmou hodinu a na zákonodárcích se podepisuje únava.

20:10 Josef Novotný (VV) žertoval: "Véčkaři udělali chybu, že nezačali krást. Každoročně zmizí z veřejných zakázek sto miliard korun."

19:57 Debata poslanců bude ještě velmi dlouhá. Přihlášeno k běžné rozpravě je ještě 10 zákonodárců.

19:39 K řečnickému pultíku přistoupila Kateřina Klasnová (VV), místopředsedkyně Sněmovny. Vyzvala Věci Veřejné, aby vyslovily této vládě důvěru.

19:38 Dlouhé minuty hovořil poslanec Jiří Koskuba (ČSSD), který přirovnal ministra Kalouska ke kardinálovi z doby Ludvíka XIV. Kalousek mu oponoval, že jeho vzorem vždycky byl Richelieu. Také několikrát oslovil v projevu předsekyni poslaneckého klubu VV jako "paní Peakovou" - za to si vysloužil pokárání od předsedající Vlasty Parkanové. "Bývá zvykem, že když žena preferuje svoje příjmení nepřechýlené, její okolí to respektuje," řekla.

18:59 Předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik (KSČM) potvrdil, že všichni komunisté budou hlasovat pro vyslovení nedůvěry vládě. 

18:42 "Lidé na vesnici tuto vládu označují jako nejhorší vládu za posledních 20 let," řekl ve svém projevu poslanec KSČM Pavel Kováčik.  (...) "Tato vláda zavedla nový fenomén. Každou kauzu s půjčkou, daňovým únikem... zamete pod koberec," hřímal dál. Nezapomenul dodat, že to byli právě komunisté, kdo vyvolali hlasování o nedůvěře vládě.

Lubomír Zaorálek oznámil, že do diskuse je přihlášeno ještě nejméně 15 poslanců.

18:32 "Je načase svrhnout to neuvěřitelné svinstvo, které nám tu vládne! Tato vláda káže vodu a chlemstá víno," hřímal Grebeníček.

18:26 "Státní dluh je tak velký, proto že co šlo, to se nesmyslně utratilo nebo rozkradlo," kritizoval všechny předešlé vlády Miroslav Grebeníček (KSČM).

18:18 Petr Skokan (VV) se brání proti řečem o prorůstání ABL do politiky: "Vaše politická chobotnice (mluví k ČSSD) obepíná celou státní správu. Jsme z toho znechuceni. Co tyto všichni státní úředníci dělají? Co dělají od rána do večera?"

18:01 Poslanci už projevy svých kolegů moc neposlouchají, baví se spíše mezi sebou. Dokonce se u lavic tvoří hloučky bavících se zákonodárců. Poslanecké lavice jsou značně prořídlé.

17:58 Jiří Dolejš (KSČM) předpověděl, že se hlasování o nedůvěře bude opakovat nejpozději v červnu.

17:42 "Chtěl bych se zeptat premiéra Nečase, jestli si z nás dělá legraci," zakončil svůj úderný projev Rath v souvislosti s jmenováním nového ministra vnitra. Jan Kubice celou filipiku středočeského hejtmana poslouchal se sklopenou hlavou.

17:37 "Jste ostuda této vlády. Neuvěřitelná ostuda!" řekl na adresu nového ministra vnitra Jana Kubiceho David Rath. Pošpinil podle něj celou policii. "Používáte hnusné metody, které používala StB za minulého režimu. Zajímalo by mě, jestli máte alespoň nějaké svědomí. Kolika lidem jste zničil život?" pokračuje Rath v palbě proti Kubicemu.

17:24 Divím se premiéru Nečasovi, že mu stojí za to, nechat se vydírat jednou malou stranou, která vznikla jako podnikatelský projekt," řekl poslanec David Rath (ČSSD).

17:14 "Na celostátní úrovni není tolik podivných lidí jako v poslaneckém klubu VV," řekl ve svém projevu poslanec ČSSD Jan Chvojka.

16:48 Michal Hašek (ČSSD) navázal na Nečasovo prohlášení, že nejsou vládou údržbářů: "Vy nejste ani reformátoři, ani údržbáři, vy jste meloucháři." Vládu označil za nejhorší od roku 1989.

Zdroj: Mediafax

16:42 Stanislav Huml (nezař.) stojí u řečnického pultíku a hned na úvod připomněl své vyobcování ze strany Věci veřejné. "Omylem jsem kandidoval za nedemokratické uskupení a cítím potřebu se omluvit," sdělil. Vládu prý nepodpoří.

Zdroj: Mediafax

16:20 "Pokračujete jako vláda ostudy. Tato vláda skončí dříve nebo později v troskách. Jde o to, aby v troskách neskončila i Česká republika," zakončil svůj projev Jiří Paroubek.

16:18 S hořkostí si Jiří Paroubek připomíná Kubiceho zprávu, která podle něj očernila ČSSD před volbami v roce 2006.

16:13 "Bárta by se nemohl očistit, ani kdyby se týden koupal v bazénu Sava," trvdí Paroubek.

16:10 Paroubek se ostře naváží i do Věcí veřejných. Peníze od Víta Bárty pro své spolustraníky označil několikrát za "držhubné". Překvapivě kritizuje i dramatické zpracování tajné nahrávky poslankyně Kristýny Kočí - označil to za "pahru".

16:09 Paroubek se s vervou pouští do premiéra i jeho ministrů. "Jeden vicepremiér usíná už i vestoje, druhému se podařilo zcela rozvrátit ministerstvo vnitra, které bývalý ministr Pecina zklidnil."

16:05 "Vláda pravice vznikla na lži," připomněl Jiří Paroubek řeckou krizi a politické dinosaury v programech vládních stran. Kritizoval i ministra financí Kalouska, který prý "utratil rezervy, které vytvořily vlády ČSSD".

16:04 Ve Sněmovně začíná řečnit poslanec Jiří Paroubek (ČSSD), kabinet oslovil na úvod "vážené torzo vlády".

15:53 "Premiér Nečas nesplnil své sliby, že zbaví vládu ABL," řekl Jeroným Tejc (ČSSD). Také se podivil nad tím, jak je možné, že se stal ministrem Jan Kubice. Dal podle Tejce prý brutálním způsobem najevo svou sympatii k určité politické straně při sepsání známé Kubiceho zprávy.

15:52 "Nemám důvěru v tuto vládu. Kroky této vlády ji ani nemohou vyvolat," řekl Filip.


15:45 "Je možné, že si určitou většinou odhlasujete důvěru v tuto vládu... co způsobíte? Že dojde k dalšímu propadu důvěryhodnosti ústavních institucí u občanů České republiky," řekl Sněmovně Filip.

15:42 "Vláda ani neví, jaké jsou problémy této společnosti," říká Filip.15:42 Filip: "Důvěru ve vládu Petra Nečase nemám a neměl jsem ji , ani když se ustavovala. Dohodnout se s touto vládou je prakticky nemožné."


15:41 Hovoří Vojtěch Filip (KSČM).
 

 15: 38 Karolína Peake se ohradila proti spojování Věcí veřejných s firmou ABL. VV vládu podpoří.


15: 35 "Ve světě je reformní vlak, u nás je to courák, který dojede do Řitky," řekl k vládě Dolejš.

 

15:34 Ve sněmovně hovoří Jiří Dolejš (KSČM). Podle něj tato vláda není odvážná ani reformní.

15:30 Na závěr svého projevu Zaorálek oznámil, že jediným způsobem očištění jsou předčasné volby. Věci veřejné káral celou dobu jako malé děti. "Vy bojujete s korupcí od rána do večera a nevadí vám, že si předáváte tučné obálky? To vám uniklo, že se to nesmí?"

15:27 Zaorálek se dále naváží do strany Věci Veřejné. Přirovnal je k sektě. Nechápe, jak můžou poslanci čekat a mlčet, až se Vít Bárta "očistí" a vrátí se do vlády. Projev místopředsedy Sněmovny je velmi emotivní.

15:25 Zaorálek se pustil do bývalého ministra dopravy Víta Bárty za to, že rozdával svým spolustraníkům obálky s penězi. "Copak jste ovce, či nějaké stádo, že se scházíte u Bárty doma, abyste si vyslechli, co si máte zítra myslet?"

15:15 Lubomír Zaorálek (ČSSD) poznamenal, že sám Radek John (VV) před chvílí na tiskové konferenci řekl, že tato vláda nemá žádnou důvěru veřejnosti. Vzbudil tím v sále velké veselí.

15:12 Kalousek vládu pochválil za udržení a významné snížení deficitu státního rozpočtu. Kritizoval zejména bývalého ministra financí Bohuslava Sobotku za to, že "odpouštěl daně spřáteleným hoteliérům a podporoval premiéra, který zázračně zbohatl".

15:11 Mluví ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který chce reagovat na šéfa opozice Bohuslava Sobotku. "Vláda vyslala signály, na které nemusí být hrdá a měla by se spíš občanům omluvit."

15:08 "Jste slabý premiér. Otevřel jste dveře bezpečnostní agentuře převlečené za politickou stranu," pustil se do premiéra středočeský hejtman David Rath. "Je to útok na demokracii, na samotné základy našeho státu," dodal.

15:08 Ve Sněmovně právě hovoří David Rath (ČSSD). Naznačil, že Nečas věří pohádkám, které si sám vymyslel.

15:08 Stanislav Grospič (KSČM) vyzval vládu, aby nestrašila lidi řeckou krizí. Spojil pravicové vlády s vysokou nezaměstnaností.

15:06 Nečas označil svoji politiku jako sociálně odpovědnou a citlivou k rodinám s dětmi a nízkopříjmovým skupinám. Vyzval k dalšímu pracování na reformách. "To je to důležité, co má vláda před sebou a na čem musí pracovat."

15:04 Nečas se ohradil proti demagogickým tezím z úst opozice. Podle něj na reformách nejvíc vydělali rodiny a lidé s nižšími příjmy. Připomněl, že člověk se dvěma dětmi neplatí žádné daně až do příjmu cca 19 tisíc a s jedním dítětem do 14 tisíc korun hrubého.

Zdroj: Mediafax

14:58 Nečas připomněl několik skandálů ČSSD a jejího předsedy Bohuslava Sobotky, které označil slovy "krádež za bílého dne", například privatizaci OKD společností Karbon Invest, kde Sobotka figuroval. Znovu požádal řečníky, aby byli korektní.

14:56 "Tato vláda nikdy nebude pouhou vládou údržbářů, kteří jen sedí a administrují," oznámil premiér Nečas. Požádal také o to, aby nebyly používány nekorektní argumenty, jako např. "loupež za bíleho dne" v případě důchodové reformy.

14:54 Ve Sněmovně vystupuje s projevem premiér Petr Nečas (ODS).

14:53 "Vláda ve své odpovědnosti selhala. Situaci je nutno řešit teď. Navrhuji tedy hlasovat o vyjádření nedůvěry vládě Petra Nečase. V zájmu České republiky a všech občanů," ohlásil Sobotka.

14:46 Sobotka: "Lidé ve vládě Petra Nečase nesplnili vůbec nic z toho, co slibovali." Předseda ČSSD naznačil, že neschopnost je problémem všech pravicových vlád a připomněl vládu premiéra Mirka Topolánka.

14:41 "Vláda ztratila morální kredit k tomu, aby tuto zemi vedla," řekl Sobotka před hlasováním.

14:38 Politika je podle Sobotky natolik zprivatizovaná, že to ohrožuje demokratický systém v naší zemi.

14:35 Slova se ujal lídr ČSSD Bohuslav Sobotka. "Žijeme v zemi, kde se nevládne, kde vláda nemá žádnou společenskou prestiž a kde se slovo ministr stalo sprostou nadávkou." Kritizoval koalici za to, že neprosadila žádné změny za devět měsíců své existence.

14:33 Poslanci si odhlasovali, že můžou jednat a hlasovat po 21. hodině.

14:31 Sněmovna začala jednat o nedůvěře vládě.

14:20 Věci veřejné se po jednání poslaneckého klubu rozhodly podmínečně podpořit do června kabinet Petra Nečase, oznámila předsedkyně klubu strany Karolína Peake. Do té doby by měl kabinet předložit dokončenou koncepci důchodové reformy a vydefinovat zdravotní koncepci. Strana stále trvá na tom, aby lidé platili třicetikorunový poplatek za recept, nikoliv za položku na něm. Věci veřejné rovněž požadují po premiérovi Nečasovi a novém ministrovi vnitra Janu Kubicemu, aby pokračovali v protikorupčních opatřeních.

14:12 Němcová přerušila 16. řádnou schůzi Sněmovny, aby mohla ve 14:30 zahájit schůzi mimořádnou, na které se bude hlasovat právě o nedůvěře vládě.

14:10 Miroslav Svoboda složil poslanecký slib. Nahradil Martina Pecinu, který se funkce v dolní komoře vzdal.

14:05 Němcová přivítala nové ministry: ministra vnitra Jana Kubiceho a ministra dopravy Radka Šmerdu.

14:03 Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová zahájila 16. schůzi dolní komory.

PSALI JSME:

HLASOVÁNÍ O NEDŮVĚŘE VLÁDĚ! Podpora VV je NEJISTÁ!

mra, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz