APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Chtěl POLICISTU za jízdy vyhodit z auta! Dostal 14,5 roku!

Málem vraždou policisty skončila automobilová honička a přestřelka, kvůli které jeden pachatel zemřel a druhý dostal v úterý u soudu 14,5 roku vězení.

Vrchní soud v Olomouci potvrdil trest 14,5 roku Miroslavu Sedláčkovi, který chtěl v automobilové honičce vyhodit z jedoucího vozu policistu. Soud odmítl odvolání jako nedůvodné.

"Krajský soud správně dovodil otázku viny a také trest je přiměřený a zákonný," řekl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy. Platí tak původní rozsudek krajského soudu 14,5 roku za pokus o vraždu, útok na veřejného činitele a krádež.

ČTĚTE TAKÉ:
Čunek opět u soudu. 10 milionů za URÁŽKY!

Událost se stala 18. prosince 2009, kdy policisté kradené auto v Olomouci pronásledovali. Auto v jedné z ulic zastavilo. Řidič kradeného auta vyběhl ven a nasedl do připraveného vozidla značky Audi. Jeden z policistů stačil do tohoto automobilu naskočit za pachatelem, vůz se i s otevřenými dveřmi rozjel. Auto pokračovalo vysokou rychlostí, hrozilo, že policista z vozu vypadne. Lupič nezastavil na několik výzev policie, naopak Sedláček se snažil policistu z vozu za jízdy vyhodit. Proto policisté použili zbraň. Řidiče na místě zastřelili, Sedláčka postřelili.

Proti rozhodnutí vrchního soudu není odvolání, je možné pouze dovolání k nejvyššímu soudu.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz