Teplický soud řešil kuriózní případ. Slovenský dělník přijal v opilosti od prostitutky falešné peníze, kterými se potom pokoušel zaplatit, informuje MF DNES. Jediné, co ho zajímalo ale bylo, aby se to nedozvěděla manželka.
Soud mu nakonec udělil jen tříletou podmínku, i když mohl za trestný čin udávání padělaných peněz dostat až dvanáct let natvrdo.
Padělek pětistovky byl navíc podle odborníků velmi nezdařilý až úsměvný. Byla vytištěná v obyčejné tiskárně, na běžném papíře a navíc černobíle. Jedna strana byla dobarvená pastelkami.
ČTĚTE TAKÉ:
JAK POZNAT FALEŠNÉ PENÍZE? V Česku jich byly tisíce!
Falešnou pětistovku muž dostal nazpět loni na podzim od prostitutky, se kterou si před tím v opilosti užil. Ničeho podezřelého si nevšiml, v autě, kde si peníze předávali byla prý tma. Posléze se pokusil bankovkou zaplatit v hospodě. Se servírkou, která nechtěla papírek přijmout, se ještě stihl pohádat.
Vyvrcholení celého případu ale nastalo po soudu. Když Slovákovi soudce oznámil, že se za něj může odvolat i jeho manželka, muž se zhrozil. "Hlavně to ne! Kdyby to věděla, to by bylo horší než být tady před soudem," řekl podle MF DNES.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz