Zpravodajství

V Praze padl REKORD V LÍBÁNÍ!

Na pražském Petříně padl v 16. hodin SELČ nový český rekord v líbání, za 5 hodin se tam políbilo 841 párů. Informoval o tom v neděli mluvčí pořádající agentury Martin Marcilis.

Celá akce pod názvem Líbačka na Petříně se konala pod záštitou Lukáše Kauckého, radního pro kulturu Magistrátu hlavního města Prahy.

ČTĚTE TAKÉ:

Rekord v líbání padl! Muckali se přes 36 hodin v kuse

Minulý ročník akce přinesl zápis do České knihy rekordů Agentury Dobrý den, když se na Petřínské rozhledně líbalo 711 párů v průběhu pěti hodin. V jednu chvíli se navíc na jednom místě líbalo po dobu 15 vteřin 66 párů.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz