Zpravodajství

Vrchní soud ZAMÍTL odvolání PIRÁTA Z D1!

Vrchní soud v Praze v úterý zamítl odvolání Luboše Laciny, který loni svým autem na dálnici D1 vytlačil jiný automobil. Platí tak původní pětiletý trest vězení, rozsudek je pravomocný.

Kromě trestu vězení soud Lacinovi na sedm let zakázal řídit motorová vozidla a nařídil mu uhradit vzniklé škody.
 

Podívejte se na reportáž tv Nova:Vážně vypadající nehoda, která si nevyžádala těžká zranění, se stala na loni v březnu 24. kilometru směrem na Prahu, kdy Lacina neurvale reagoval na způsob jízdy mladé řidičky červené mazdy, která právě předjížděla kamion.


ČTĚTE TAKÉ:
Jela pomalu po D1, tak ji vytlačil z vozovky. Teď stojí před soudem


Obžalovaný ženu se svým vozem Škoda Superb dojel, snažil se ji blikáním a troubením donutit, aby mu uvolnila cestu. Když řidička předjíždění dokončila a zařadila se do pruhu před kamion, superb do ní z boku prudce najel a katapultoval ji z dálnice.

Předtím ještě se podrážděný Lacina vykláněl až nad sedadlo spolujezdce, údajně cosi křičel a ukazoval na posádku mazdy známé gesto s prostředníkem.


PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Piráti silnic: Motorkář valil po dálnici 230 km/h!


Mazda vylétla do pole, několikrát se přetočila přes střechu a narazila do stromu. Lacina u soudu tvrdil, že do mazdy nenarazil úmyslně, jeho verzi však vyvrátili znalci i svědci události.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
VIDEOHITPARÁDA: TOP 5 pirátů silnic roku 2010


Lacina pracoval jako manažer Plzeňského Prazdroje, vedení firmy mu kvůli incidentu pozastavilo výkon funkce, ale později se s ním dohodlo na návratu do práce.

Rozsudek je pravomocný, přípustné je pouze dovolání k nejvyššímu soudu.


 

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz