Zpravodajství

Bin Ládin byl připraven prchnout! V oblečení měl zašitá TELEFONNÍ ČÍSLA I EURA!

Usáma bin Ládin měl ve svém oblečení všitá dvě tajná telefonní čísla a 500 eur, píše ve středu zpravodajský portál Politico. Vypovídá to o tom, že nejhledanější terorista světa byl připraven ze svého úkrytu okamžitě prchnout, avšak nikdo z jeho mužů o operaci Američanů nevěděl.

O penězích a kontaktech v Usámových šatech informovali představitelé americké špionáže členy Kongresu na tajném slyšení v Kapitolu.

Ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) Leon Panetta řekl kongresmanům o nalezených předmětech v reakci na dotaz, proč bin Ládin nebyl ve své rezidenci poblíž pákistánského Islámábádu lépe střežen.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
TAKHLE ZABILI USÁMU bin Ládina! ANIMACE ZÁSAHU


Odpověď je nasnadě: vůdce Al-Káidy se domníval, že ho spolubojovníci před pokusem o jeho likvidaci včas upozorní a on bude moci včas utéci. Takový předpoklad podporuje i skutečnost, že Usáma nebyl při zásahu Američanů v jeho domě ozbrojen.

Pokud americká vláda věděla, že bin Ládin spoléhá na včasné varování, je jasné, proč Američané uvědomili Pákistán o svém zásahu až po jeho završení. Měli obavy, aby informace nepronikly až k Al-Káidě, která by svého vůdce na operaci neprodleně upozornila.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
SMRT USÁMY: Tady trávil své poslední hodiny!


Usáma bin Ládin byl zabit v noci na pondělí při útoku amerického komanda v pákistánském městě Abotabád, severně od hlavního města Islámábádu. Příslušníci elitní jednotky Navy SEALs ho přepadli v rozlehlém třípatrovém domě, kde žil šest let s rodinou. Střelili ho do hlavy a do hrudi.

Bin Ládina pohřbili Američané v severní části Arabského moře, kam jeho tělo obalené bílou látkou shodili z letadlové lodě. Pohřeb byl vykonán podle islámských zvyklostí.

ČTĚTE TAKÉ:
SMRT USÁMY: Ohlasy světových politických špiček

 

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz