Zpravodajství

POLICIE JDE PO GROSSOVI! Kvůli korupci při prodeji Mostecké uhelné

POLICIE JDE PO GROSSOVI! Kvůli korupci při prodeji Mostecké uhelné
Zdroj: Mediafax

Dosud se tím zabývali jen švýcarští vyšetřovatelé, teď to však zajímá i ty české. Protikorupční policie prověřuje možné přijímání úplatků lidmi kolem expremiéra Grosse při prodeji Mostecké uhelné společnosti, píše v pátečním vydání deník MF DNES.

Případ kolem podezřelého prodeje mosteckých dolů se stále těsněji dotýká přátel bývalého premiéra ČSSD Stanislava Grosse. Jeho někdejší spolupracovníky včetně bývalého náměstka ministra průmyslu Roberta Sýkory začala kromě prokurátorů ze Švýcarska prověřovat i česká protikorupční policie, a to kvůli podezření z úplatků. A Švýcaři už prostřednictvím českých úřadů zahájili první výslechy.

PSALI JSME:

TUČNÉ PROVIZE: Kořistily špičky ČSSD! V hlavní roli Gross

Třem lidem z Grossova nejbližšího okolí totiž před lety podle zjištění Švýcarů přistály na účtech v zahraničí miliony korun, jež pocházely z podezřelé provize za prodej státního podílu v Mostecké uhelné společnosti, uvádí MF DNES.

Jak upozornila nedávno MF DNES, švýcarské úřady loni zaslaly dokumenty na Vrchní státní zastupitelství v Praze jako žádost o právní pomoc při vyšetřování. Česká policie nyní dospěla k závěru, že informace jsou vážné, a případ otevřela. "Prověřování se týká podezření z trestných činů přijímání úplatku a podplácení," řekl MF DNES náměstek vrchního státního zástupce Libor Grygárek.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz