Šachy jsou skvělá zábava sloužící k ukrácení dlouhé chvíle. Ale co dělat, když zrovna nemáte figurky? Vojáci si vždycky ví rady…
V Afghánistánu je na základnách volného času až moc. Vojáci tedy mají dost času na to, aby si vyrobili šachovnici i figurky z improvizovaných materiálů. Například z munice.
Naštěstí má americká armáda ve výzbroji spoustu ráží munice. Vojáci si tedy mohli vyrobit královny z nábojnic ráže .50 BMG, věže z granátových nábojnic 40 mm, střelce a koně z nábojů do kalašnikovů a pěšáky z nábojů standardní ráže amerických automatických zbraní 5,56 mm.
Náboje stojí na podstavcích z víček lahví na vodu, které se na základnách fasují. Tuto šachovou sadu si vyrobili američtí příslušníci námořní pěchoty.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz