APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

TRAGÉDIE! Indonéské letadlo se zřítilo DO MOŘE!

Indonéský dopravní letoun s 27 lidmi na palubě se v sobotu zřítil do moře. Nehodu podle informací indonéského námořnictva nikdo nepřežil, píše agentura AFP.

Mluvčí ministerstva dopravy uvedl, že letadlo havarovalo poblíž pobřeží nejvýchodnější indonéské provincie Papua na ostrově Nová Guinea krátce před přistáním. "Letadlo MA-60 spadlo do moře asi 500 metrů od přistávací plochy," řekl Bambang Ervan.


"V době nehody bylo špatné počasí s omezenou viditelností," dodal mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:

LETECKÉ NEŠTĚSTÍ! Letoun spadl do obydleného města...

Na palubě dvoumotorového stroje bylo 21 cestujících včetně tří dětí a šest členů posádky. Letoun letěl z města Sorong v provincii Západní Papua.


Letecké nehody jsou v Indonésii poměrně časté kvůli špatnému technickému stavu letadel. V červenci 2009 zařadila Evropská unie na černou listinu leteckých společností, které mají zakázaný vstup do vzdušného prostoru EU, čtyři indonéské aerolinky.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz