Zpravodajství

Zemřel Ivo Pešák, Jožin z Bažin a parťák Ivana Mládka

Ve věku 66 let zemřel oblíbený herec, muzikant a bavič Ivo Pešák. Informaci potvrdil jeho kamarád Václav Upír Krejčí.

Oblíbený hudebník a herec se narodil za druhé světové války v Jaroměři. V roce 1972 absolvoval pražskou konzervatoř a poté působil tři roky ve Středočeském symfonickém orchestru v Poděbradech jako klarinetista.

 
Krátce učil na hudební škole a poté se stal členem Banjo Bandu Ivana Mládka, se kterým působil s malými přestávkami do posledních dní.

PODÍVEJTE SE:
Legendární klip Jožin z Bažin, kde Pešák vystupuje v roli Jožina

Lidé si ho nejvíce pamatují z Čundrcountry show, kterou vysílala TV Nova v 90. letech. Zahrál si i ve filmu. V roce 1992 se objevil po boku Heleny Růžičkové ve filmu Trhala fialky dynamitem.

ČTĚTE TAKÉ:

"Co k tomu říct, opustil mě někdo, kdo byl víc než kamarád. Brečíme všichni do telefonu. Omlouvám se, víc vám asi teď nejsem schopný říct," řekl agentuře Mediafax zarmoucený Krejčí.

Poslední představení měl Pešáke ještě minulý měsíc v americkém Chicagu. "On byl slavný z internetu, natočili jsme klip, který vidělo na YouTube asi 4,5 milionu lidí. Na základě toho si nás vyžádali Čechoameričani, kteří chtěli vidět pár představení," vzpomínal Krejčí na cestu do Spojených států, kterou Pešák absolvoval sice s bolestmi nohou, ale jinak prý bez potíží.

Krátce po návratu do Česka nastoupil už Pešák do nemocnice, trápily ho dlouhodobé zdravotní problémy spojené s vážnou cukrovkou. "Poslední SMS jsem od něj dostal v pátek. Měli jsme mít vystoupení, tak jsem mu psal, jestli si to nakonec nerozmyslel a nechce přijít. A on mi napsal jenom: Ne, zruš to!," dodal Krejčí. Podle něj zemřel Pešák asi doma, potom, co byl propuštěn z nemocnice.

PODÍVEJTE SE:

Ivo Pešák se věnoval i moderní hudbě

Ivo Pešák byl velmi oblíbený i v zahraničí. Legendární píseň Jožin z bažin si po úspěchu v Polsku a Rusku našla příznivce i v Itálii. Zpěváci Gianni Morandi a Gigi D'Alessio ji v rádiu deejay.it dokonce prosazovali jako hymnu příštího mistrovství světa ve fotbale.
 
PSALI JSME:
 
Píseň ale dobyla hlavně Polské hitparády a způsobila šílenství. Hrála se v rádiích, lidé si ji zpívali na ulici, písničku si stahovali do mobilních telefonů. Jeden z místních kabaretů využil melodie a aranžmá a napsal na Jožina vlastní politickou satiru o polském premiérovi Donaldu Tuskovi.
tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz