Zpravodajství

České osobnosti budou číst z knih v rámci projektu Noc literatury

České osobnosti budou číst z knih v rámci projektu Noc literatury
Zdroj: Jindřich Kodíček

V Praze Libni se ve středu od 18 do 23 hodin uskuteční Noc literatury za podpory známých osobností, které budou předčítat současnou literaturu na atraktivních místech. Agenturu Mediafax o tom v úterý informovala Ivana Síglerová z organizačního týmu.

V letošním roce bude číst Jiří Langmajer v kapli Libeňského zámku, Jan Budař v Grabově vile, Miroslav Táborský v kostele sv. Vojtěcha, Karel Dobrý v libeňském plynojemu, Zuzana Slavíková na Malé scéně Divadla Pod Palmovkou, Martin Stránský v Cafe Decada, Karel Vlček v Libeňské synagoze, Lenka Vlasáková v Sportcentru Palmovka, Ladislav Mrkvička ve výčepu vína U Hrabala, Tereza Kostková v Metrostavu, Radek Valenta v TJ Sokol Libeň, Jaroslav Rudiš v Gymnáziu U Libeňského zámku, Jan Burian v Baru Na Měsíci, Martin Preiss v Husově kapli, Taťjana Medvecká na Policii ČR Libeň, Marek Vašut v síni Libeňského zámku, Radek Zima v Bílém domě, Jan Teplý v ZŠ Bohumila Hrabala nebo Klára Issová v Penzionu André.

 
Podívejte se na videoreportář a fotogalerii z minulého ročníku:


"Na jedinečných místech Prahy-Libně budou na návštěvníky čekat známé osobnosti české kulturní scény, aby jim nabídly ochutnávky z tvorby současných světových autorů a zároveň nevšední zážitek z čtení ve veřejném prostoru," uvedla Síglerová.

Milovníci literatury se dočkají ukázek z knih Černí psi (Ian McEwan), Sladkost života (Paulus Hochgatterer), Továrna na mucholapky (Andrzej Bart), Krajina náhodného žití (Peter Stamm), Mlčení (Jan Costin Wagner), Dům u mešity (Kader Abdolah) nebo Vzala jsem si psychopata? (Nadine Bismuthová).

Půjde už o pátý ročník literárního happeningu Noc literatury. Cílem projektu je představit to nejlepší ze současné evropské literární scény. V předchozích ročnících se Noc literatury uskutečnila například na Starém Městě nebo Malé Straně.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz