APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

OBRAZEM: Slalom mezi panely na cestě k Pražskému okruhu

OBRAZEM: Slalom mezi panely na cestě k Pražskému okruhu
Slalom mezi panely na cestě k Pražskému okruhu | Zdroj: Mediafax

Majitel zatarasil silnici z Jinočan k Pražskému okruhu, řidiči kličkují mezi panely.

Na silnici spojující novou část Pražského okruhu s Jinočany se objevily betonové zátarasy, mezi kterými musí řidiči nebezpečně kličkovat. Podle zjištění Mediafaxu chce soukromý vlastník komunikace zamezit vjezdu kamionů na silnici, jež nebyla nikdy zkolaudovaná, ale úřady na ní povolily provoz.

 
Zátarasy blokují několikasetmetrovou spojku z Jinočan na nájezd na Pražský okruh z obou stran. Cedule řidiče upozorňují, že vjíždějí na soukromý pozemek, a zakazují vjezd nákladních aut.

Zdroj: Mediafax
 
Zátarasy se na vozovce objevily zhruba před měsícem a mnohé řidiče naštvaly, neboť od zprovoznění Pražského okruhu byla silnice používána bez jakéhokoli omezení. "Mám dodávku, což je vlastně nákladní auto, a policisté mě tu dokonce kontrolovali. Navigace mě ale přesto žene tudy," upozornil jeden z řidičů. Mnoho dalších ale bere záležitost s humorem, prý alespoň mají "rallye zadarmo".

Zdroj: Mediafax
 
Protože si automobily v protisměru musejí na dvou místech dávat přednost, průjezd je především v ranní špičce hodně komplikovaný, delší dodávky dokonce zábrany objíždějí po krajnici. Kvůli instalaci zátarasů magistrát dokonce na značkách na Pražském okruhu sjezd na Jinočany raději zrušil, řidiči se podle nich exitem na 21. kilometru dostanou pouze do Stodůlek. Kvůli tomu byl sjezd také vybudovaný - na loukách mezi Stodůlkami a Zličínem mělo totiž vyrůst takzvané Západní město, jeho výstavbu ale zbrzdila ekonomická krize.

Zdroj: Mediafax
 
 
Od problému, který se dotýká jak Prahy, tak Středočeského kraje, dávají všechny úřady ruce pryč. Vedoucí oddělení silničního správního úřadu pražského magistrátu Miroslav Rajchart Mediafaxu sdělil, že značku směrující řidiče z okruhu na Jinočany magistrátní úředníci přeškrtli na žádost Středočeského kraje, kterému údajně vadil zvýšený provoz v obci.

Zdroj: Mediafax
 
Záležitost řešila i policie Prahy-venkov. "Tato silnice není zkolaudovaná a je tak zařazena ne jako komunikace, ale jen jako ostatní plochy. Nemělo by na ní být osazeno dopravní značení. Proto tam vlastník umístil ony zábrany, aby zde nejezdily kamiony a nedošlo k úrazům," uvedl mluvčí policie pro Prahu-venkov Zdeněk Chalupa. Navíc podle něj není vyřešeno vlastnictví pozemků pod silnicí. "My jsme dávali podnět k vyřešení situace na dopravní odbor v Černošicích," dodal mluvčí.
 
Vyjádření černošického dopravního odboru se ve čtvrtek Mediafaxu nepodařilo získat. Jinočanská radnice ale svérázný postup soukromého vlastníka komunikace obhajuje. "Vlastník byl tak vstřícný, že povolil vjezd osobních aut. Obyvatelům se tak velmi zkrátila cesta z centra Prahy," uvedla pro Mediafax pracovnice obecního úřadu v Jinočanech.
 
Nebezpečnou překážku na silnici, která navíc není zkolaudovaná, neřeší ani Středočeský kraj, pod který spadá silnice z Jinočan do Zbuzan, na kterou se inkriminovaná spojka napojuje. "My spravujeme hlavní silnici, sjezd z pražského okruhu spadá pod Prahu. A stavět jinou spojku neplánujeme," sdělil Mediafaxu provozní náměstek odboru dopravy Středočeského kraje Josef Raboch.
Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz