Zpravodajství

SPLÁCHNUTO V SEKUNDÁCH! Moment, kdy FUKUŠIMU zasáhla TSUNAMI

Elektrárnu Fukušima 11. března těžce poškodilo mohutné zemětřesení a následná vlna tsunami, které zasáhly východní pobřeží ostrova Honšú. Nyní se podívejte zatím na nepublikované fotografie, kdy hrozivá přívalová vlna vtrhla do jaderné elektrárny a započala ekologickou katastrofu.

Na fotografiích je vidět okamžik, kdy tsunami zničila hrázi určenou k ochraně jaderné elektrárny Fukukšima a vyrazila směrem k reaktorům. Tuny vody se lehce přehouply přes všechny zdi zařízení a braly s sebou vše, co jim přišlo do cesty.
 

PODÍVEJTE SE NA PRVNÍ ZÁBĚRY Z VNITŘNÍCH PROSTOR FUKUŠIMI:


 

PODÍVEJTE SE NA LETECKÉ ZÁBĚRY Z AERÁLU FUKUŠIMI PO KATASTROFĚ:


 


 

ČTĚTE TAKÉ:

Do elektrárny ve Fukušimě VEŠLI DĚLNÍCI. Poprvé od katastrofy
 

Tsunami vyřadila chladící systém v elektrárně a způsobila několik výbuchů. Odborníci předpovídají, že to bude trvat do dubna příštího roku, než se dostane vše pod kontrolu.
 


 

Obranná hráz, která je vidět na fotografiích, byla navržena tak, aby zadržela vlnu vysokou téměř šest metrů. Tsunami, která zasáhla v březnu Japonsko dosahovala ale skoro 14 metrů.
 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz