DNEŠNÍ TISK: Konec Paroubka v ČSSD a měření rychlosti jako byznys
Aktualizováno
06:15, 20. 5. 2011
Většina deníků se na své titulůní straně zmiňuje o vyjádření nového ministra vnitra Jana Kubiceho, který se rozhodl, že policie pod jeho vedením oživí i staré kauzy jako je například byt Stanislava Grosse.
Reklama
Reklama
Rozchod Jiřího Paroubka s ČSSD, kterou přes čtyři roky řídil, vypadá neodvratitelně. Koketuje s návratem k národním socialistům, kde původně působil, přiznal Paroubek v rozhovoru pro Lidové noviny, který deník otiskl v pátečním vydání.
Protikorupční policisty čeká vysvětlování, zda záměrně nebrzdili vyšetřování korupce ve Věcech veřejných. Tedy aféry, v níž měl lídr strany Vít Bárta uplácet své poslance Kristýnu Kočí a Jaroslava Škárku statisíci korun v obálkách, píší v pátečním vydání Hospodářské noviny.
Mladá fronta Dnes přináší rozhovor s ministrem vnitra Janem Kubicem. Ten tvrdí, že éra nepotrestaných velkých zločinů skončila a každá informace se promění v trestní stíhání a soudy.
Měření rychlosti se opět stane výnosným pro obce, píše deník Právo. Sněmovna schválila zákon, který umožňuje strážníkům měřit rychlost všude, kde jim to povolí státní policie. Podle některých názorů tak opět začnou starostové motivovat strážníky, aby vybrali co nejvíce pokut.