Zpravodajství

V Praze prasklo potrubí! Voda natekla i do TUNELU BLANKA!

V Sibeliově ulici v pražských Střešovicích prasklo v sobotu po osmé hodině večer vodovodní potrubí. Vytékající voda zaplavila přilehlé ulice, přičemž vytopila několik garáží a sklepů. Mohutný proud vody pronikl až do ústí tunelu Blanka.

Podle mluvčího společnosti Pražské vodovody a kanalizace Ondřeje Pokorného došlo na místě k havárii vodovodního řadu, který vede Sibeliovou ulicí. "Událost je čerstvá a v tuto chvíli se zatím s určitostí nedá říci, který řad byl zasažen. Místem vedou dva vodovodní řady o průměrech 450 a 550 milimetrů a my zatím zjišťujeme, který z nich je poškozen," uvedl Pokorný a připustil i variantu, že poškozeny mohou být oba řady současně.

 PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ


 

"Podle aktuálních informací bude Sibeliova ulice uzavřena a během víkendu bude započato s opravami. V místě havárie je podemleto zhruba 60 metrů čtverečních zeminy a asfaltu," dodal mluvčí. Podle jeho slov se část vyplavené vody dostala i do tunelu Blanka, ale společnost Metrostav zatím žádné zásadní události v souvislosti s touto havárií nehlásila.

Místo havárie se nacházelo přímo uprostřed Sibeliovy ulice, kde se vytvořila prasklina o délce zhruba dva metry, která se časem začala prohlubovat. Policisté spolu s městskými strážníky ulici uzavřeli pro motorová vozidla, aby při neúměrném zatížení komunikace nedošlo k propadu.

Tekoucí voda vyplavila několik přilehlých garáží a sklepů a podemlela chodníky.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz