Zpravodajství

VÉČKAŘ BABÁK PRAL PENÍZE, tvrdí finanční kontroloři! ŠLO O MILIONY

VÉČKAŘ BABÁK PRAL PENÍZE, tvrdí finanční kontroloři! ŠLO O MILIONY
Zdroj: TN.cz

Finanční analytický útvar (FAÚ) podal trestní oznámení na poslance VV Michala Babáka. Podezírá ho z praní špinavých peněz. Poslanec nanosil do bank skoro osm milionů v hotovosti a většinu pak poslal straně. V úterním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes.

Finanční analytický útvar ministerstva financí dodal detektivům z protikorupční policie podrobný rozbor toků peněz na Babákových účtech. Co tento rozbor obsahuje, zjistila MF DNES ze zdrojů blízkých vyšetřování. Podle závěrů FAÚ měl Babák v posledních dvou letech přinést v hotovosti do banky celkem 7,8 milionu korun. V mnoha statisícových sumách. Z toho celkem 6,5 milionu přistálo na kontě Věcí veřejných. Postup byl vždy podobný - Babák vložil hotové peníze, chvíli je přeléval mezi účty a pak je odeslal straně.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

PSALI JSME:

Ministerstvo financí: Poslanec Babák (VV) PRAL PENÍZE!

Kromě toho Babák letos v březnu půjčil straně dalších 5 milionů korun. Kde je vzal? Prý si je půjčil i on sám. Na účet mu je převedl jeho kolega z firmy WCM CZ, podnikatel Josef Liška, který si také vložil peníze na konto v hotovosti, pouhý den před jejich odesláním Babákovi. Přes poslancův účet tak proteklo v posledních dvou letech celkem 11,5 milionu korun pro Věci veřejné.

Původ Babákových darů ve výši 6,5 milionu i pětimilionové půjčky připadá úředníkům z FAÚ podezřelý. Proto na poslance podal úřad trestní oznámení pro podezření z "legalizace výnosů z trestné činnosti," tedy z praní špinavých peněz.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Babák se ke svým milionům v hotovosti včera odmítl vyjádřit. Ani Josef Liška nedokázal vysvětlit, odkud peníze pro Babáka pocházely. Bance podle informací MF DNES tvrdil, že i on si půjčil. A později říkal, že šlo o peníze z podnikání, ale že neví, z které konkrétní firmy. Bance se vysvětlení vkladu nezdálo, a proto ho ohlásila. Protikorupční policie ani ministerstvo financí nechtějí případ komentovat. "Vyšetřování nadále probíhá," uvedl mluvčí policie Roman Skřepek. Mluvit nechtělo ani vedení Věcí veřejných. "O ničem takovém nevím," uvedla místopředsedkyně Kateřina Klasnová. Předseda Radek John ani Vít Bárta nereagovali.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz