Zpravodajství

DĚTSKÉ UTRPENÍ! ZA TÝRÁNÍ Dominika (7) mohou rodiče a sociálka!

Vinu za týrání sedmiletého Dominika D. z Brna nesou kromě jeho rodičů také sociální pracovníci a celý systém sociální a zdravotní péče.

Vyplývá to z analýzy expertního týmu, jehož výsledky ve středu zveřejnil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09).

Týrání sedmiletého chlapce měla podle Drábka zavinit nedostatečná kontrola ze strany sociálních pracovnic. Problém byl také v tom, že po nástupu nové sociální pracovnice došlo k úplnému zastavení přímé práce s rodinou, protože nenavštívila rodinu týraného Dominika přibližně 15 měsíců mezi lety 2008 a 2010.
 

PODÍVEJTE SE NA HRŮZNÉ PRAKTIKY RODIČŮ:
"Je nutná celá řada systémových změn. Výstupem činnosti expertního týmu je řada doporučení, které neprodleně promítneme do připravovaných legislativních úprav a metodického vedení," prohlásil Drábek.

Rodinu sociální pracovníci sledovali od roku 2000. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale přiznává, že kontrola probíhala rutinním způsobem, například to, jak má rodina uklizeno.

PSALI JSME TAKÉ:
TÝRANÝ CHLAPEČEK: Trpěl hlady, vážil 13 kg a ÚŘADY O TOM VĚDĚLY!


Úřady údajně o utrpení chlapce věděly nejméně dva roky, přesto nezasáhly. V reakci na zveřejnění případu "odešla na vlastní žádost" sociální kurátorka úřadu městské části Brno-střed, kde rodina několik let bydlela.

Otec a matka mučili svého chlapce hladem, surově ho tloukli a vymýšleli další způsoby fyzického týrání. V sedmi letech vážil chlapec 13 kilogramů a měřil něco málo přes metr.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz