Zpravodajství

HACKERSKÝ ÚTOK NA SONY! Ukradli jsme milion hesel, tvrdí piráti

HACKERSKÝ ÚTOK NA SONY! Ukradli jsme milion hesel, tvrdí piráti
Zdroj: oficiální zdroj

Hackeři ve čtvrtek přiznali, že při nejnovějším kyberútoku na japonskou společnost Sony ukradli z webových stránek SonyPictures.com více než milion hesel, emailových adres a dalších informací. Informuje o tom v pátek agentura AFP.

"V poslední době jsme se nabourali do webových stránek SonyPictures, kde jsme ukradli přes milion osobních údajů uživatelů, včetně jejich hesel, emailových adres, dat narození a další informace o jejich účtech," uvedla skupina hackerů "Lulz Security" na internetové sociální síti Twitter.

Společnost Sony, na jejíž online služby v posledních týdnech hackeři podnikli již několik kyberútoků, nyní vyšetřuje možné nabourání hackerů do webu SonyPictures.com. Na této stránce jsou dostupné trailery a informace k filmům a televizním pořadům. Zaregistrovaným uživatelům rovněž chodí na emaily novinky.

ČTĚTE TAKÉ:

ČÍŇANÉ NAPADLI USA! Hackeři se vloupali do mailů ministrů

Skupina hackerů Lulz Security tvrdí, že nabourat se na tyto stránky bylo velmi jednoduché, téměř primitivní. "Proč lidé tolik důvěřují společnosti, která je otevřená pro takové jednoduché útoky?" napsala skupina na svůj účet na Twitteru.

Při nedávném kyberútoku na síť PlayStation Network společnosti Sony hackeři ukradli údaje o bankovních kartách hráčů. Podle bezpečnostních techniků společnosti se hackeři patrně nabourali do databáze s údaji o 24,6 milionu uživatelů. Prostřednictvím PlayStation Network si majitelé oblíbené herní konzole pořizují online nové hry, filmy či hudbu. V síti je jich registrováno na 77 milionů.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz