Čtyři koaliční vojáci v sobotu zemřeli po výbuchu bomby nastražené na silnici. Informuje o tom agentura Reuters.
"Čtyři příslušníci jednotek ISAF dnes zemřeli po výbuchu improvizovaného výbušného zařízení na východě Afghánistánu," informovalo NATO v oficiálním prohlášení.
Národnost vojáků však zatím není známa. V oblasti na východě Afghánistánu, u pákistánských hranic kde k incidentu došlo, však operují převážně americké jednotky.
Od začátku roku zemřelo v Afghánistánu již 220 zahraničních vojáků.
Nejkrvavějším měsícem byl květen, kdy radikální islamistické hnutí Taliban zahájilo svoji "jarní ofenzivu" a zabilo 57 koaličních vojáků.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz