APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Vojáci NATO najeli v Afghánistánu na minu! 4 mrtví...

Čtyři koaliční vojáci v sobotu zemřeli po výbuchu bomby nastražené na silnici. Informuje o tom agentura Reuters.

"Čtyři příslušníci jednotek ISAF dnes zemřeli po výbuchu improvizovaného výbušného zařízení na východě Afghánistánu," informovalo NATO v oficiálním prohlášení.

Národnost vojáků však zatím není známa. V oblasti na východě Afghánistánu, u pákistánských hranic kde k incidentu došlo,  však operují převážně americké jednotky.

Od začátku roku zemřelo v Afghánistánu již 220 zahraničních vojáků.

Nejkrvavějším měsícem byl květen, kdy radikální islamistické hnutí Taliban zahájilo svoji "jarní ofenzivu" a zabilo 57 koaličních vojáků.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz