Zpravodajství

NEŠTĚSTÍ! Přerovnával dřevo, na hlavu mu spadlo DVOUMETROVÉ POLENO...

Záchranáři z Horské služby Šumava zasahovali v sobotu na Javorné, kde si pětatřicetiletý muž způsobil těžký úraz hlavy v okamžiku, kdy přerovnával dřevo. Dvoumetrové poleno mu spadlo na hlavu, informoval Pavel Aubrecht, zasahující člen Horské služby.

"Pět minut před 13. hodinou povolalo členy Horské služby Krajské zdravotnické operační středisko z Plzně, které kontaktovali svědci události. Ti uvedli, že muž je v bezvědomí a zřejmě utrpěl těžký úraz hlavy s podezřením na možnou zlomeninu lebky, během 20 minut jsme k němu dorazili a ihned začali s ošetřením," uvedl k případu Pavel Aubrecht. Dodal, že zároveň s nimi na místo dorazil i vrtulník Letecké záchranné služby z Plzně.

ČTĚTE TAKÉ:

NAPITÝ CYKLISTA se srazil s motorkářem! Oba jsou zranění!
 

Záchranáři pak po ošetření umístili muže do vakuové matrace a naložili do helikoptéry, které se podařilo přistát přibližně 100 metrů od místa nehody. Ta pak zraněného transportovala do Fakultní nemocnice v Plzni. "V rámci smluv mezi HS a ZZS zasahujeme i u případů, které nejsou spojené se sportem či jinými aktivitami turistů. Zvláště v tomto případě bylo nutné dostat se na místo co nejrychleji, protože oblast je řídce obydlená a přímo tato chalupa je v podstatě na samotě," uvedl Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz