Zpravodajství

POZOR! Čeká nás KOLAPS CELÉHO INTERNETU! Už DNES!

POZOR! Čeká nás KOLAPS CELÉHO INTERNETU! Už DNES!
Internet. Ilustrační foto | Zdroj: tvnoviny.sk

Pokud vám dnes bude trvat trochu déle vyhledat něco přes Google, nebo se váš profil na Facebooku ihned neaktualizuje, může to souviset s testem nové technologie, který vyřeší nedostatek volných IP adres.

Narelle Clarková z internetové společnosti v Austrálii uvedla, že tato změna je důležitá, protože současný systém, IPv4 nebyl schopen vyrovnat se s rostoucím počtem mechanismů, které fungují online. Docházely totiž takzvané IP adresy, a tak se musí zavést nový systém IPv6.

 
PSALI JSME:
 
"Celý číselný systém potřebuje více kapacity - nejen pro jednu zemi. Teď jsme už na konci. Je proto nutné zapojit novou technologii," upozornila Clarková. Někteří odborníci ale upozorňují, že přechod může přinést určité problémy. V nejhorším případě pak selhání celého internetu.
 
IPv6 je další generace IP adresování. Je designovaná tak, aby zohlednila budoucí rozvoj internetu, přičemž prostor IPv6 adres umožňuje počet 340 trilionů trilionů trilionů unikátních adres. Tento obrovský počet adres by měl v nadcházejících letech pohodlně obsáhnout očekávaný růst a inovace internetu a služeb na něm založených.
 
Společnosti vyzkouší IPv6 ve středu. Zkouška se dotkne služeb jako jsou Facebook, Yahoo, Google, YouTube, Cisco, Akamai a Meebo. Všichni doufají, že pokus bude úspěšný, přestože se očekává, že surfování po internetu bude pomalejší.
 
Google očekává, že 0,5 procent žádosti nebude splněných právě pro nekompatibilitu sítě. Facebook zase předpokládá, že to ovlivní jen 0,03 procent uživatelů.
tvnoviny.sk

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz