Zpravodajství

Nákaza bakterií E.coli má v Evropě už 35 obětí!

Nákaza bakterií E.coli má v Evropě už 35 obětí!

Počet obětí smrtícího kmene střevní bakterie E.coli v Evropě se v neděli zvýšil na 35. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na berlínský Institut Roberta Kocha (RKI).

RKI uvádí, že "zatímco počet obětí vzrostl na 35, výskyt nových infekcí se nadále snižuje". "Rozšiřování nákazy ustupuje," uvedl mluvčí institutu Günther Dettweiler bez poskytnutí dalších detailů o dvou nových obětech.

"Pokračující úbytek počtu nových infekcí nabízí důvody k optimismu. To však nevylučuje další případy nakažení E.coli," řekl německý ministr zdravotnictví Daniel Bahr. Někteří odborníci však optimismus krotí a varují, že šíření nákazy ve světě pokračuje.

ČTĚTE TAKÉ:

V Thajsku objevili nebezpečnou E.coli! V KVĚTÁKU z Evropy

Střevní nákaza způsobená kmenem bakterie E.coli (EHEC O104:H4) dosud v Německu připravila o život 34 lidí. Jedna žena na infekci zemřela ve Švédsku. Před tím ale pobývala na severu Německa. Nebezpečným kmenem se v Německu dosud nakazilo kolem 4000 lidí.

Němci v pátek oznámili, že objevili smrtící kmen E.coli v balíčku s klíčky fazolí, které pocházejí z farmy Bienenbüttel v Dolním Sasku.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz