APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Sobotka: ČSSD nepůjde do koalice s KOMUNISTY ani s Véčkaři!

Sobotka: ČSSD nepůjde do koalice s KOMUNISTY ani s Véčkaři!
Bohuslav Sobotka | Zdroj: Mediafax

ČSSD nebude po příštích volbách v koalici spolupracovat ani s komunisty, ani s Věcmi veřejnými. V nedělních Otázkách Václava Moravce to řekl předseda strany Bohuslav Sobotka.

Ve vztahu k Věcem veřejným Sobotka řekl, že jeho strana má jiné partnery než "mafiánská a klientelistická sdružení." Navíc je podle něj jen málo pravděpodobné, že by se Věci veřejné po volbách vůbec do sněmovny dostaly.


ČTĚTE TAKÉ:

Sobotka: Pokud vláda předloží zákon o stávce, VYVOLÁME HLASOVÁNÍ O NEDŮVĚŘE!

"I proto jsou nyní Věci veřejné největším nepřítelem voleb," řekl Sobotka.

Premiér Petr Nečas (ODS) ale zmínil, že ČSSD s Věcmi veřejnými pojí dobré vztahy už nyní. "Váš místopředseda Michal Hašek dostal od Víta Bárty (VV) před vašimi vnitrostranickými volbami takové poklony, kterých jsme se my nikdy nedočkali," podotkl Nečas.

Sobotka ale premiérovi vyčetl, že Věcem veřejným příliš ustoupil a zdiskreditoval tak svůj kabinet. "Není možné tolerovat, aby ve vládě byla mafiánská struktura a otevřít jí ministerstvo vnitra," řekl Sobotka.

Nečas na to zareagoval tím, že tato situace nastala v minulosti. "Byl to politický kompromis, který se odehrával při mé tehdejší míře znalosti i neznalosti VV. Nyní již její politici v klíčových postech nepůsobí. Zůstal jim pouze ministr školství a i to je politický kompromis," uvedl Nečas.

U KSČM pak předseda sociálních demokratů spolupráci vyloučil proto, že strana neprošla reformami a navíc má s ČSSD příliš rozdílné programy.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz