Zpravodajství

Karlovarské letiště má rekord! Za měsíc odbavilo přes 10 tisíc cestujících

Karlovarské letiště má rekord! Za měsíc odbavilo přes 10 tisíc cestujících
Zdroj: Mediafax

Letiště Karlovy Vary odbavilo v květnu 2011 na příletu a odletu celkem 10 320 cestujících, což je absolutní rekord v počtu odbavených cestujících v historii letiště za jeden měsíc. Agenturu Mediafax o provozu informoval Václav Černý, ředitel karlovarského letiště.

"Oproti květnu loňského roku došlo k navýšení počtu odbavených cestujících o 39,3 procenta, za období leden až květen letošního roku odbavilo letiště celkem 35 223 cestujících, což je o 48 procent více než za stejné období roku 2010. V květnu rovněž pokračoval zájem o přepravu zboží a celkem letiště odbavilo 10 808 kilogramů carga a 2 861 kilogramů pošty, tedy celkem 13 669 kilogramů zboží," uvedl Černý.

V květnu, na rozdíl od předcházejících měsíců, nezahájil provoz do Karlových Varů žádný nový dopravce, ale proběhla jednání o zavedení letů ruské společnosti Rossiya, která zahájí lety do Karlových Varů ze Sankt Petěrburku na začátku léta. Dopravce si již v předstihu vyžádal i informace o možnostech a podmínkách letů v zimním období, což signalizuje zájem o celoroční provozování této linky.

"Rozvoj letiště Karlovy Vary v letošním roce signalizuje zvyšující se zájem o cesty do našeho regionu, je proto logické, že se stupňuje i zájem o informace o aktivitách letiště a jeho budoucím směřování. Zastupitelé Karlovarského kraje budou v blízké době rozhodovat o projektech, které jsou pro rozvoj letiště v nejbližších letech potřebné," zdůraznil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD).

Letiště chce přilákat víc klientů z Německa. "Letiště Karlovy Vary je specifické tím, že zhruba polovina spádové oblasti leží na německé straně Krušných hor a v přilehlých oblastech Bavorska. Protože bychom v budoucnu rádi svými službami oslovili i německou klientelu, postupně se snažíme zvyšovat naši prezentaci v těchto oblastech," vysvětlil ředitel letiště Černý. "Letiště Karlovy Vary je pro německou stranu zajímavé z hlediska příletové turistiky, ale zároveň jsme se shodli na tom, že je zde i potenciál pro spolupráci na rozvoji linek, které by sloužily občanům Karlovarska, Saska a Bavorska pro jejich cesty za turistikou či obchodem,“ doplnil Černý.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz