Zpravodajství

Mladý opilec (16) NABOURAL TRAMVAJ! V noci se proháněl Ostravou

Mladý opilec (16) NABOURAL TRAMVAJ! V noci se proháněl Ostravou
Zdroj: TN.cz

Šestnáctiletý mladík pod vlivem alkoholu se v noci na sobotu proháněl Ostravou ve felicii. Ve smyku najel do kolejiště a při couvání narazil do tramvajové soupravy, informovala v neděli ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

"Mladistvý měl vozidlo uvést do nekontrolovatelného smyku, najet mimo komunikaci přes vyvýšený obrubník na travnatou plochu a následně najet do kolejiště. Z místa pak měl za pomocí dosud nezjištěných dalších lidí auto vyprostit, najet zpět na komunikaci a zřejmě ve snaze ujet z místa nehody měl začít couvat. Při couvání však narazil do odstaveného vozu Škoda Fabie," popsala mluvčí.


Podívejte se na reportáž TV Nova

 

V jízdě mladík podle mluvčí pokračoval a znovu najel přes vyvýšený obrubník na travnatou plochu oddělující kolejiště, opět najel do kolejiště a tentokrát narazil do tramvajové soupravy. "Zraněn nikdo nebyl," konstatovala mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:

TO BYL MEJDAN! Dívka (14) nadýchala 2,17 promile!

Chlapec je navíc evidovaný v celostátním systému pátrání. "Policisté po něm pátrali v minulosti opakovaně. Samozřejmě není držitelem řidičského oprávnění. Po vystřízlivění ho vyslechli a policejní komisař zahájil trestní stíhání mladistvého za ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla Holčáková s tím, že dechové zkoušky vykázaly hodnoty 1,8 a 1,6 promile alkoholu.

"Dospělému pachateli by za tento přečin hrozil trest odnětí svobody až na tři léta, u mladistvého se trest snižuje na polovinu," doplnila mluvčí.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz