Zpravodajství

BAMBINI DI PRAGA KONČÍ! Vaz jim zlomila kauza Kulínského!

BAMBINI DI PRAGA KONČÍ! Vaz jim zlomila kauza Kulínského!

Internetové stránky dětského sboru Bambini di Praga zvou v úterý své posluchače na poslední, rozlučkový koncert. K tomu, zda soubor definitivně končí svou činnost, se vedení odmítlo vyjádřit.

"28. června se po 38 letech loučí s pražským publikem sbor Bambini di Praga. Poslední koncert se koná v Městské knihovně na Mariánském náměstí v Praze 1 v úterý 28. června v 18 hodin. Spoluúčinkuje Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu a přípravné oddělení Bambini di Praga," píše se na internetových stránkách souboru. Je proto pravděpodobné, že sbor má v plánu v blízké době ukončit svou činnost.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA"Vyjadřovat se k tomu teď nebudeme. Ten koncert teď začíná, zkuste se ozvat večer," řekla Mediafaxu manažerka sboru Jana Puterová.

ČTĚTE TAKÉ:
Sbormistr osahával malé holčičky. Nahrával si pedofilní videa!


Sbor tak pravděpodobně skončí jen několik dní poté, co se z vězení vrátil jeho dlouholetý sbormistr Bohumil Kulínský. Toho minulý pátek podmínečně propustili po odpykání poloviny uloženého 5,5ročního trestu za zneužívání sboristek.

Podle rozsudku Kulínský zneužíval víc než tři desítky dívek ze sboru. Sbormistr a dirigent měl dívky osahávat od poloviny osmdesátých let. S některými na různých soustředěních a koncertních turné také souložil, i když věděl, že některým dívkám nebylo ještě ani patnáct let.

Krajský soud v Hradci Králové potrestal Kulínského už v dubnu 2008 tříletou podmínkou. Sbormistr i státní zástupce se však proti verdiktu odvolali. Vrchní soud v Praze pak v lednu 2009 Kulínskému trest zpřísnil na pět a půl roku vězení s dozorem, v dubnu 2009 odsouzený nastoupil do vězení.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz