Zpravodajství

HRŮZA: Ze vzácných ještěrek udělali pašeráci VÝPLŇ DO PLYŠÁKŮ!

Australané ve městě Perthu zatkli pár z Hongkongu, který se pokoušel v plyšových medvídcích pašovat z Austrálie vzácný druh ještěrek s modrým jazykem. Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP.

Celní vyšetřovatelé sdělili, že sledovali podezřelý pár delší dobu poté, co zadrželi na poště v Perthu šest balíků s plyšovými medvídky, uvnitř kterých byly ještěrky.

Policisté dostali ve středu povolení k domovní prohlídce. V bytě sedmadvacetiletého muže a o tři roky starší ženy nalezli dalších 12 ještěrek a několik plyšových hraček.

ČTĚTE TAKÉ:
Masakr pašeráků drog: 28 lidí zabily kulky a granáty


"Pašování divokých zvířat z Austrálie je závažný problém," prohlásila Amanda Bottová, ředitelka celní správy v Západní Austrálii. "Tato činnost, pokud bychom ji nekontrolovali, by mohla vést až k vyhynutí některých druhů v přírodě," upozornila.

Ministerstvo životního prostředí oznámilo, že pašované ještěrky měly na asijském černém trhu hodnotu několika tisíc dolarů. "Tyto ještěrky jsou žádaným zbožím v Asii, neboť je jednoduché se o ně starat, jsou atraktivní a exotické," řekl Rick Dawson, vyšetřovatel ministerstva.

ČTĚTE TAKÉ:
Maďaři dopadli pašeráka lidí s českým pasem


"Zacházení s pašovanými ještěrkami je příšerné. Zvířata mají často přelepeny oči páskou, jsou převážena v chladu a ve stísněných podmínkách a bez vody a potravy," pokračoval.

Hongkongskému páru hrozí za pašování trest deset let vězení a pokuta až 110 tisíc australských dolarů (dva miliony korun).

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz