Zpravodajství

Strauss-Kahn si neoddechne! Ze znásilnění ho viní novinářka!

Francouzská novinářka Tristane Banonová podá v úterý trestní oznámení na bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiquea Strausse-Kahna. Obviní ho z pokusu o znásilnění, informuje v pondělí agentura Reuters.

Oznámil to právník dvaatřicetileté Banonové v Paříži.

Bude to druhé obvinění Strausse-Kahna z pokusu o znásilnění během necelých dvou měsíců.

"Tristane Banonová podá v úterý trestní oznámení na Dominiquea Strausse-Kahna za pokus o znásilnění v Paříži v roce 2003," cituje agentura Reuters advokáta Davida Koubbiho.

Banonová už dříve vypověděla, že Strausse-Kahna odehnala ranami a kopanci, když ji v roce 2003 pozval na schůzku do místnosti s manželskou postelí a začal ji osahávat. Obvinění ale proti němu dosud nevznesla. Prý jí od toho odradila její matka, funkcionářka Socialistické strany, jejímž je Straus-Kahn členem.

Novinářka Banonová chtěla se Straussem-Kahnem udělat rozhovor. Co následovalo, popsala v roce 2007 v televizi. Chování Strausse-Kahna tehdy označila za "řádění šimpanze v říji". Mluvila však jen o "vysoce postaveném politikovi", jméno nynějšího šéfa MMF překrylo pípnutí.

"Pokoušel se rozepnout mou podprsenku a sahal mi na zip od kalhot. Kopala jsem ho a křičela jsem," řekla v televizi Banonová.

Strauss-Kahn byl v polovině května v New Yorku obviněn ze sexuálního útoku na hotelovou pokojskou. Žena ho obvinila, že po ní požadoval orální sex.

Newyorský soud vzal Strausse-Kahna do vazby. Za týden ho propustil na kauci do domácího vězení. Minulý týden v pátek mu kauci šesti milionu dolarů vrátil a příkaz domácího vězení zrušil.


PSALI JSME:

Strauss-Kahnova POKOJSKÁ SE ŽIVILA PROSTITUCÍ!

Důvodem k tomu byla nejspíš nedůvěryhodnost ženy, která politika obvinila. Dvaatřicetiletá žena původem z Guineje ve svých výpovědích několikrát lhala. Co víc, policie zjistila, že měla kontakty s dealery drog a živila se prostitucí.

Strauss-Kahn, kterého obvinění přimělo rezignovat na prestižní funkci šéfa Mezinárodního měnového fondu, však na příkaz soudu nemůže opustit Spojené státy. Soud případ neuzavřel.

Průzkum mezi Francouzi z konce minulého týdne ukázal, že 49 procent obyvatel země si přeje návrat Strausse-Kahna do politiky. Před svým zatčením a obviněním byl Strauss-Kahn předpokládaným vyzyvatelem konzervativce Nicolase Sarkozy v prezidentských volbách v příštím roce.

Nové obvinění následuje poté, co se ve Francii opět začalo mluvit o možné kandidatuře Strausse-Kahna ve volbách. Právník Koubbi odmítá, že trestní obvinění je snahou znemožnit politikovu kandidaturu.

"Tristane Banonová se chystala podat obvinění několik týdnů bez ohledu na vývoj kauzy v New Yorku. Ani v případě, kdyby soud obvinění (Strausse-Kahna) v Americe zrušil, my žalobu nestáhneme. Obvinění (Banonové) jsou podložená a přesvědčivá," cituje advokáta na svém webu časopis L'Express.

Pokus o znásilnění je možné ve Francii trestat až deseti lety vězení¨, píše agentura AFP.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz